DEFRAGMENTATION 14. 5. 2011, CROSS CLUB FUTURISTICKÁ DUBOVÁ NOC PŘEDSTAVÍ LEGENDÁRNÍHO PRODUCENTA ADRIANA SHERWOODA

Hudba

 

Vsobotu 14. května 2011 se do pražského klubu Cross chystá vrcholná událost letošní klubové sezóny.

Konceptuální multižánrová noc DEFRAGMENTATION již řadu let představuje nové hudební i jiné umělecké formy a aktivity, vycházející především zfragmentů rozličných kulturních tradic, přeskládaných do novýchexperimentálních i tanečních postupů. Protentokrát je hostem jeden znejpovolanějších, legendární producent a zvukový mág Adrian Sherwood.

Tento britský hudební vizionář je již od osmdesátých let určující osobností pro vývoj celé alternativní hudební scény, bezpočtem svých spoluprací scelou řadou světových umělců. Tato ikona experimentálního dubu k nám zavítá vůbec poprvé vhistorii a se svýmlive mixem představí starší i aktuální produkci ze své dílny, připravenou speciálně ktřicátému výročí založení jeho vlivného labelu On-U Sound. Na mikrofonu jej doprovodí charismatický Ghetto Priest, jedna znejvýraznějších tváří této značky. U nás je dobře známý také ze spolupráce sAsian Dub Foundation nebo Jamesem Hardwayem, snimiž svým jedinečným a bezprostředním projevem již několikrát Prahu přesvědčil o svých nezaměnitelných kvalitách.

Tato speciální událost zároveň uvede nový label Defragmented, který koncepčně vychází zdosavadních spoluprací vrámci akcí Defragmentation.

Nový projekt Killah Dub, působící také pod značkou Mustakillah Sound, za nímž stojí pražský studiový producent a DJ Yukimura, tento večer představí svůj pilotní singl „GARRISON TOWN 2012". Ten připravuje vexkluzivní spolupráci sGhetto Priestem, Rebel MC akaCongo Natty na vokálech a ve studiovékoprodukci právě s Adrianem Sherwoodem. Jedná se o manifestační skladbu, poukazující na současný stav globální civilizace, jenž je charakteristický kontrolou skrze virtuální masmédia. Je záznamem doby ve které žijeme, i obrazem budoucnosti, kam směřujeme, s odkazem na starodávné Mayské proroctví.

S dalším producentským počinem se představí také místní projekt „Anhedonia in Dub" se speciálně připraveným setem pro tento večer. Dubstepový tábor bude reprezentovat DJ Abu, se kterým vystoupí nadaný hudebník Radimo. Svou originální selekci předvede i experimentující DJane Deus ex Machina a pestrou sbírku dubu zcelého světa odhalí DJ Coltcharam. Spodní stage obsadí zásadní, vpodzemí působící multižánrový soundsystém Roots'n‘Future.

 

Připravte se na ojedinělou událost!

 

http://www.onu-sound.com/

http://www.adriansherwood.com/

http://www.onu-sound.com/tag/ghetto-priest/

http://defragmented.org/

www.unitedforces.cz

 

Termíny