Nechte své děti na mníšeckém zámku pasovat do šlechtického stavu nebo si přijďte zatancovat!

Volný čas, Pro děti

Nechte se na mníšeckém zámku pasovat do šlechtického stavu nebo si zatancujte.

 

Už tuto sobotu 7. května se bude zámkem po zámecké arkádě procházet bílá paní a vkapli na vás čeká anděl znebe. Nese poselství i dary, které dostanete na podvečerní prohlídce. 14. května jste zváni na Staročeské máje na nádvoří zámku a na náměstí vMníšku pod Brdy.

 

„Moc se mi to líbilo, je to krásné. Ještě chci přijet znovu za vílou a čertíkem." Takhle si při odchodu pochvalovala prohlídku zámku jedna malá návštěvnice. Pochval na dětské programy sklízí mníšecký zámek hodně. I vy můžete prověřit, jestli je chvála oprávněná.

Asi třicetiminutová prohlídka vás provede bydlením nižší šlechty za první republiky hravou formou. Nahlédnete i do období třicetileté války. Jak a včem tehdy udatní rytíři bojovali, to bude zajímat i vaše malé ratolesti. Vkapli sv. Serváce uvidíte nejen vzácný obraz Karla Škréty, ale čeká tam na vás i anděl, co slétl znebe. Přichází nejen sdůležitým poselstvím a darem, ale má také pověření pasovat děti do šlechtického stavu. Odcházet budou jako princezny a rytíři zMníšku. Po arkádě se prochází Bílá paní, která vás pozve do dalších zámeckých komnat. Prohlídku je lepší si rezervovat buď telefonicky nebo emailem!

 

Vsobotu 14. května se bude na nádvoří zámku i na náměstí vMníšku pod Brdy zpívat i tancovat. Festival Staročeské máje přivítá celou řadu tanečních souborů, vystoupí více jak 90 účinkujících. „Včele májového spolkového průvodu bude dudácká muzika, zapojeni jsou všechny spolky a sdružení, hasiči shistorickou stříkačkou taženou koňmi. I starosta pojede vbryčce. Vrcholem bude netradiční, ale za to lahůdkové vystoupení cimbálové muziky Medicinbal zVelkých Pavlovic", upřesňuje za organizátory Miloš Navrátil. Více o programu na www.zamek-mnisek.cz.

Termíny