Svinařské řetězení 2001

Výstava, Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika

Pokud byste chtěli shlédnout kovářské mistry a mistry práce skovem vůbec, jako jsou například platnéři, pregéři, podkováři, pasíři, nožíři, šperkáři, zlatnicí a další naši přední umělci, zavítejte 4. a 5. června na zámek ve Svinařích, kde se koná již 8. ročník Fóra uměleckého a tradičního kovářství „Svinařské řetězení".

Dechberoucí výstavy kovářských uměleckých děl, naučné ukázky kovářských technik a předvádění „obouvání" koní, doplní výstavy obrazů, fotografií, soch a loutek 10 naších předních výtvarníků a umělců. Kvidění bude i ukázka restaurování původního zámeckého nábytku. Pro děti je připraven zámecký park plný her, oblíbené projížďky důlním vláčkem projíždějícím novým tunelem. Kpohodě pak zahrají skupiny Tango Band a Confluence a vystoupí i břišní tanečnice.

Nahlédnout budete také moci pod pokličku jak se rekonstruuje zámek a revitalizuje jeho park. Vparku, který se rozrostl o 1,5 ha, vyrostly nové mlatové cesty, byly zasazeny nové stromy a pro děti bylo vybudováno bludiště, které se určitě bude líbit i jejich rodičům.

Vaše síly můžete změřit a aktivně se zapojit do soutěží jako je hod kovadlinou do dálky nebo hod podkovou na cíl. Bohatý program spolu se stylovým jarmarkem začíná vsobotu i v neděli vždy od 10.00 hodin. Více informací a spojení naleznete na www.svinare.com 

Další dokumenty k akci

  
Kontakty

www.svinare.com

Termíny