MozART GROUP, 5.5. Brno

Hudba

Koncert klasické hudby, při kterém padá brada, ne však únavou, ale smíchem.

Tak by se dal charakterizovat jejich koncert, již třetí brněnský, který představí ve čtvrtek 5. května vJanáčkové divadle tento vynikající klasický a zároveň netradiční polský smyčcový kvartet. Tajemství jejich celosvětového úspěchu tkví vtom, že posouvají hranice vážné hudby kdokonalé humorné show. Základem je samozřejmě brilantní hráčská technika, ovládání širokého repertoáru od klasiky až po novější hity a nesporný herecký talent protagonistů.

Jejich téměř kabaretní podívaná přináší fascinující momenty nejrůznějších interpretačních a někdy až sportovních bravurností. Viděli jste třeba někdy hrát na housle a přitom si pinkat spinpongovou pálkou? Nebo hrát na ucházející nafukovací balónek - a to docela náročný kousek? Podobná čísla, plná inteligentního humoru nenechají nikoho na pochybách, že je svědkem dokonalé hudební zábavy. A to skutečně nemusí slevit znáročnosti návštěvníka klasického koncertu. Tímto svým osobitým pojetím otevírají širokou bránu ke klasické hudbě každému, především však mladým i všem těm, kteří měli dodnes zkoncertu klasické hudby obavu.

MozARt GROUP ročně odehrají více jak 200 koncertů po celém světě.

Svého koncertního DVD prodali přes 100.000 kusů a účinkovali stakovými osobnosti jako je třeba Bobby McFerrin. Na letošním májovém turné u nás, které odstartují v Brně navštíví ještě Prahu, Jihlavu a Olomouc. VBrně se však krom koncertu zdrží i na natáčení Manéže Bolka Polívky, kde jsou hlavními hosty a která se pak bude vysílat včervnu. Tedy máme se zajisté na co těšit.

Více než tisíc slov však řekne jediná ukázka jejich umu. Přijďte se tedy přesvědčit sami, že vážná hudba může bý i pramenem zdravého, inteligentního humoru a smíchu, který nám dnes tak schází.

5. 5. 2011 v19:00, Brno, Janáčkovo divadlo. Od 290 Kč.

Kontakty

www.solisart.cz

Termíny