Napříč městem

Pro děti

Znáte tajemství všech zákoutí v uličkách starého města? Myslíte si, že o Táboře už víte všechno? Že už vás nemůže nic překvapit? Tak přijďte a přesvědčte se na vlastní kůži...
Hra určená pro tříčlenná družstva dětí školního věku se bude konat v sobotu 7. května 2011 v rámci doprovodného programu výstavy Jak se hraje na husity.
„Dříve, než Jan Žižka opustil Tábor, ukryl na neznámém místě monstranci táborských polních vojsk, bez které si husité nemohou být jistí vítězstvím. Jisté však je, že Žižka zanechal v ulicích města indicie, podle nichž je možné ji nalézt. Husité vybrali ty nejlepší ze svých řad, aby se pokusili monstranci najít...“ 

Děti se pohybují v uličkách města Tábora, ve kterých plní různé úkoly – šifrují, házejí papkoulí na cíl atd. Program je vhodný pro tříčlenné týmy dětí školního věku (6-15), ale není problém, když na sraz přijdou i jednotlivci, ze kterých družstva sestavíme.

Začátek je stanoven ve 14:00 u kašny na táborském náměstí Mikuláše z Husi. Konec hry je plánován v 18:00 u kašny na Žižkově náměstí. Děti, které se do hry zapojí, plní ve skupinách úkoly, které budou vždy časově omezené. Před pátou hodinou se na základě získaných indicií dozvědí, že nejdůležitější a poslední stopa je ukrytá v muzeu na výstavě Jak se hraje na husity.

 

Závěr hry je zavede do temného podzemí, kde snad naleznou Žižkou ukrytou monstranci táborských polních vojsk. Po vyhlášení a předání cen hra končí. Hrát se bude za každého počasí. Nezapomeňte si vzít s sebou tužku, papír, pití, dobrou náladu, případně plánek města Tábora!

Na všechny se těší organizátoři z 19. pionýrské skupiny Tábor!

 Případné dotazy rád zodpoví:

Michal (Vajgl) Krejči

vajgl@devatenactka.cz

mob. 728321938

 

 

Termíny