PIVOVAR NABÍDNE V NEDĚLI MISTRY BEDNÁŘE A PROHLÍDKY ZDARMA

Volný čas, Pro děti, Turistika

Vneděli 1. 5. otevře pivovar Radegast už po čtrnácté své brány. Tradiční den otevřených dveří nabídne nejen prohlídku pivovaru, ale také setkání s řemeslem, které dlouhá desetiletí patřilo neodmyslitelně kpivovarství, ale dnes je již vyhynulé - sbednářstvím. Bednáři Plzeňského Prazdroje jako jediní dodnes předávají vpivovaru zgenerace na generaci umění a znalost výroby pivovarských kádí, a návštěvníkům Radegastu vrámci dne otevřených dveří předvedou svoje umění. Lidé si zároveň budou moci vyzkoušet, jak se historický dubový sud skládá. Prohlídky pivovaru začnou vnávštěvnickém centru, které otevřel pivovar vzáří loňského roku. Nedělní program dne otevřených dveří je zdarma.

První skupina se vydá znávštěvnického centra na devadesátiminutovou prohlídku pivovaru v8 hodin. Poslední pak úderem 16. hodiny. Kvidění bude vnávštěvnickém centru také unikátní sbírka pivních sklenic a soch boha Radegasta.

„Letošní den otevřených dveří bude díky novému návštěvnickému centru, ale také díky mistrům bednářům, hodně odlišný od předcházejících ročníků. Proto bych určitě pozval i ty, kteří tuto akci navštívili vminulých letech," pozval návštěvníky manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák.

Den otevřených dveří vRadegastu se vždy těší velkému zájmu. Za celou historii jeho konání jej navštívilo přes 6.500 lidí. Proto je lepší si konkrétní čas prohlídky rezervovat předem na tel. čísle 558602566 či e-mailem na adrese exkurze@radegast.cz.

Vstup do pivovaru je vneděli 1. května zdarma.

Kontakty

www.radegast.cz

Termíny