Historické módní hity na panenkách Barbie na zámku Mníšku

Výstava, Volný čas

 

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

     Na procházku historickými epochami zve opět zámek Mníšek pod Brdy. Projdeme se obdobími od starověku přes středověk až po současnost a prohlédme si na malých modelkách, co se tenkrát nosilo, jaká byla móda a co bylo v každé době nejvíce „in“.

     Prohlídka historických kostýmů ve zmenšené podobě na panenkách Barbie s odborným výkladem se opět otevírá veřejnosti o víkendu 30.4. a 1.5. od 10 do 15,40 dvakrát do hodiny.

Průvodce vyzdvihne zajímavé módní výstřelky typické pro různá období, jako jsou například špičaté pánské boty v době gotiky, objemné a těžké krinolíny dam z doby rokoka nebo bizarní účesy z téhož období. Při procházce staletími se také potkáte s nejrůznějšími známými historickými osobnostmi, na které vám průvodce prozradí spoustu zajímavostí. Anglická královna Alžběta I. například nechávala svých koním přebarvovat hřívy a ocasy nazrzavo, aby ladily s barvou jejích vlasů, císařovna Marie Terezie zase nutila všechny na svém dvoře, aby se oblékali do vínové barvy, která byla její oblíbená. Spoustu dalších a dalších informací se dozvíte, když navštívíte zámek Mníšek pod Brdy o tomto víkendu.

     Prohlídka historií módy časově navazuje na prohlídky zámeckých interiérů.

Termíny