Svatojánské Navalis 2011

Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika

Dobrý den,

 

 

Dovolte, abychom Vás informovali o kulturní neziskové akci Svatojánské NAVALIS 2011 konané 15. Května 2011 na řece Vltavě u Karlova mostu. Tento velkolepý vodní špektákl, je již po tři sta let součástí pražského kulturního života a I v novodobé obnovené tradici divák může poznat atmosféru barokního genia loci hlavního města.

 

Na hladině Vltavy bude pod Karlovým mostem k vidění koncert barokní hudby, pod taktovkou a hudební dramaturgií Václava Hudečka, přenášený Českou televizí. Večerem budou provázet páter Prokop Siostrzonek a Lucie Výborná. Diváci celé představení budou moci sledovat jak z přilehlých břehů a mostů, tak přímo z vodní hladiny, na které budou umístěny plovoucí barokní občerstvovny. Součástí akce bude žehnání a křest čtyřech kněžských zvonů, které budou spuštěny na hladinu Vltavy přímo z Karlova mostu. Na závěr oslav bude odpálen z vodní hladiny největší benátský ohňostroj Redentore, který z Itálie dovezou gondoliéři z města na laguně.

 

Přijeďte na lodi, přijďte do procesí a přijďte ochutnat benátské speciality na hladině Vltavy u příležitosti svátku nejslavnějšího českého světce, Jana Nepomuckého.

 

 

 

 

Za realizační tým NAVALIS 2011

 

Muzeum Karlova mostu

Termíny