Velikonoční Mikulov

Volný čas, Pro děti

Město Mikulov a Mikulovská rozvojová spojily své síly s domem dětí a mládeže, Hotelem Galant a dalšími podnikateli, aby společně vytvořily unikátní nabídku, která osloví všechny generace. Tak se zrodil Velikonoční Mikulov, tři dny nabité chutěmi, vůněmi a zábavou.

Velikonoční rej vypukne na Bílou sobotu v10 hodin. Náměstí bude patřit národopisu, country i folku. Vystoupí Palavánek, Mikulovanka i Lucie Redlová. Tržnici zaplní stánky s kanafasovými panenkami, paličkovaným i drátkovanými výrobky, Náměstí provoní koření nebo třeba trdelníky.

Velikonoční hrátky budou vévodit Vrchlického ulici. „Připravujeme trakařový slalom, hod pétangovou koulí i natahování koštýřem. Soutěží se o ceny," prozradila Petra Borůvková, provozní ředitelka Hotelu Galant, jednoho z center hlavního programu. K vidění tam bude mimo jiné ohrádka s kůzlaty, jehňaty i housaty.

Pod vedením domu dětí a mládeže si ratolesti v zámeckém parku se skákacím hradem vyrobí košíčky zproutí a vydají se po stopách velikonočních vajíček.

Kontakty

www.mikulov.cz

Termíny