808 STATE live band

Hudba
V Praze vystoupí poprvé britská legenda elektronické taneční hudby 808 STATE, spřízněná s kultovními New Order.
Jen o nemnohých hudebnících a kapelách lze říci, že přehodili výhybku v historii moderní taneční hudby a definovaly její směr na další dekády. Mezi takové vyjímečné sestavy patří jistě britští 808 STATE, kteří vystoupí 16. května 2018 v pražském Lucerna Music Baru. Podobně jako s nimi spříznění New Order se 808 State dosud Česku vyhýbali a tak koncert v plné sestavě se všemi zakládajícími členy a kapelou bude zcela vyjímečným zážitkem.
"808 State provedli revoltu na hudební scéně druhé poloviny 80. let a stali se inspirací pro Underworld, Orbital nebo Chemical Brothers.", napsal renomovaný časopis NME.
Debutové album 808 STATE Newbuild je respektovaným milníkem v historii taneční hudby. Dodejme, že kapela, která je považována mimo jiné za zakladatele tanečního stylu acid house a je spojována s legendárním manchesterským klubem Haçienda, v průběhu své existence intenzivně spolupracovala mimo jiné s takovými osobnostmi, jako je Björk, David Bowie, Quincy Jones, Afrika Bambaataa, zakladatel Joy Division a New Order Bernard Sumner, Brian Eno, u nás oblíbená Lou Rhodes z kapely Lamb nebo skupiny Primal Scream a Soundgarden.
Termíny