Velikonoční veselice na zámku Mníšku pod Brdy

Výstava, Divadlo, Volný čas, Pro děti, Turistika

 

 

VESELTE SE A PŘITOM POMÁHEJTE DĚTEM! NA MNÍŠECKÉM ZÁMKU O VELIKONOCÍCH.

 

Líbí se vám šermířské souboje? Máte rádi pohádkové příběhy? Víte jak se tancuje kozlečí tancování? Chcete si koupit zajímavé zboží přímo od řemeslníků? To vše a mnohem více vás čeká na Velikonoční veselici na zámku Mníšku pod Brdy o Velikonoční neděli 24. dubna.

 

Začněme od začátku. Už podesáté je připravena nedělní Velikonoční veselice sKuřetem, která tradičně slavnostně otevírá další sezónu mníšeckého zámku. Řemeslný trh se otevře v9.00 a nabídne různé druhy hraček, panenky, rytířské přilby, malování na tělo, ubrusy, motýly, malovaná vajíčka, polštářky, pletené zboží, koblížky i trdelníky a další zboží. Hrát kposlechu i tanci bude country kapela Balzám. Šermířská dovádění vpodání skupiny historického šermu Alotrium prostřídají vážnější Pašijové hry, vpodání komunity Magdaléna. Pohádky budou poučné i veselé. První vás zavede do historie mníšeckého zámku a odpoví vám na otázku, proč má zámek jen tři věže a kde skončila ta čtvrtá. Druhá začíná vyprávěním o kozlíkovi Nebojsovi a končí divokým kozlečím tancováním. A na závěr vesele kabaretním vystoupením, které si bere na paškál jaro a jeho zvyky. Pokud vaše děti baví výtvarně tvořit, můžou si vyrobit velikonoční vajíčko nebo zvířátko.

Navštívit můžete taky zámek a projít se bohatě vybavenými zámeckými pokoji. Připraveny jsou prohlídky pro dospělé i děti a nabídneme vám nejen historii Velikonoc, ale také vyprávění o tom, jak slavili Velikonoce poslední majitelé Kastové.

Mají vaše děti rády panenky Barbie? Máte vy rádi módu? Spojte obojí a podívejte se na panenky Barbie vhistorických kostýmech.

Během Neděle velikonoční můžete věnovat nějakou tu korunu do sbírky Pomozte dětem. Žluté kuře bude pobíhat po nádvoří a dá vám příležitost pomoci.

Chcete prožít nevšední zážitek, přijďte na zámek Mníšek pod Brdy, projděte se zámeckou zahradou, zajděte na kus řeči a dobré kafe do zámecké hospůdky. Program je připraven po celé Velikonoce. Více na www.zamek-mnisek.cz.

 

 

Termíny