Radnice známá, ale nepoznaná

Volný čas, Pro děti

Připravený je bohatý program pro všechny, kteří chtějí prozkoumat známá i méně známá zákoutí poličské radnice a prohlédnout si skvosty galerijních sbírek.

V expozicích starého umění pro vás budou ve 14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00, 19.00, 19.30, 20.00 a 20.30 hod. připraveny prohlídky výstavních sálů starého umění, kterými vás provedou postavy zgalerijních obrazů i samotní umělci v dobových kostýmech. Seznámíte se s jejich příběhy a navrátíte se tak do časů dávno minulých. Opět se setkáte se šlechtici z rodu Hohenemsů, ocitnete se v dílně sochaře V. E. Šaffa a ve svém ateliéru vás přivítá slavný portrétista Antonín Machek. Honosnou radniční kapli sv. Františka Xaverského vám tentokrát představí sám děkan Karel Nepauer.

Po celou dobu konání akce budete mít navíc jedinečnou příležitost zdarma nahlédnout do jindy nepřístupné komory nad gotickou kaplí či vystoupat do radniční věže, kde na vás bude čekat hodinový stroj. Se znalcem si pak prohlédnete sbírku grafických listů, jež jsou součástí galerijních sbírek.

Pro malé, hravé návštěvníky bude v expozicích moderního umění připraven speciální výtvarný program, který je prostřednictvím drobných tvořivých úkolů seznámí s vystavujícími autory a jejich díly. Program rovněž využije krásného výhledu a zaměří se na poličskou architekturu za okny radnice.

Pro dospělé, kteří se chtějí seznámit s vystavenými díly v expozicích moderního umění, pak bude určen tištěný průvodce smedailonky o životě a tvorbě vybraných umělců, jejichž díla jsou vystavena v expozici.

Termíny