Velikonoční jarmark

Volný čas, Hudba, Pro děti

Velikonoční svátky jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem a ktomuto svátku patří spousta tradic a zvyklostí. Peče se velikonoční beránek, malují se vajíčka a když nastane Velikonoční pondělí, kluci chodí po pomlázce za děvčaty s ručně vyrobeným karabáčem zvrbového proutí. Na třineckém náměstí Svobody jsme pro vás připravili tradiční velikonoční jarmark. Kdo si bude chtít zpestřit den poslechem hudby, bohatým občerstvením a velikonoční atmosférou kolem sebe, může zamířit právě knám. Chystáme pro vás dvoudenní vystoupení hudebních, pěveckých a folklórních souborů, prodej a ukázky tradiční lidové umělecké tvořivosti.

Kdobré náladě zahraje více kapel, stačí si jen vybrat dle vaši nálady atoho, co máte rádi. Folkrocková skupina FLERET se svým repertoárem již téměř 27 let minimálně desetkrát do měsíce pořádá zpravidla vyprodané koncerty po celé České Republice, ale dokáže rozezpívat a roztančit i mnohatisícové publikum na obřích festivalech. U skupiny BLAF originalita spočívá v tom, že jsou jediná kapela na světě zpívající country ve slezském nářečí a vTřinci tomu nebude jinak. Kapela ŠPUNT, která také vystoupí na podiu jarmarku se věnuje trampové a folkové muzice. Dvoudenní jarmark však nabídne mnoho dalších hudebních talentů.

Nebudou zde chybět stánkové velikonoční prodeje a ukázky tradiční lidové umělecké slovesnosti mezi které patří kraslice zdobené různými technikami, řehtačky, karabáče, velikonoční perníky, dřevěné a proutěné výrobky, umělecký kovář, dráteník, velikonoční vazby a další.

Nabízíme i rozsáhlý program pro děti. Postarají se o to kejklíři zJižních Čech, kteří připravili pohádky pro děti, soutěže a návštěvníky jak malé takivelké přivítají na chůdách. Dále bude dětské obličeje rozesmívat a bavit „Veselý Klaun". Na jarmarku bude vyhodnocený již 16. ročník výtvarné soutěže pro děti základních škol snázvem „O nejkrásnější kraslici". Výherce čeká sladká odměna.

Návštěvníci mohou ochutnat tradičně připravené pokrmy postní i sváteční.


Srdečně zveme na oslavy svátků jara, které pořádá město Třinec ve spolupráci skulturním domem TRISIA, a.s.

 

Kontakty

www.trisia.cz

Termíny