Zastavený čas v táborském podhradí

Volný čas, Pro děti, Turistika

Dubnová, v pořadí čtvrtá sobotní vlastivědná výprava si za svůj cíl tentokrát vybrala park Pod Kotnovem, u jehož hlavního vchodu nedaleko autobusové zastávky Kotnov se zájemci sejdou 16. dubna ve 14:00.

 

Jarní počasí jistě přispěje k tomu, že návštěva bývalého Jakubského hřbitova se bude jako vždy odehrávat v příjemné atmosféře. Pozornosti sobotníků neuniknou především náhrobky a pomníky, které byly po zrušení hřbitova zachovány. Duchovní osobnosti Josef Vlastimil Kamarýt a Antonín Hanikýř zde leží v sousedství Antonína Volemana, samostatná deska připomíná též věčný odpočinek Josefa Němce. Na pohřbené vojáky z doby 1. světové války upozorňuje pomník od Jana Duška, zatímco s životem a především s tragickou historií táborské židovské komunity se seznámíme na bývalém židovském hřbitově, který kdysi sousedil s hřbitovem křesťanským.

 

Díky vstřícnosti odboru kultury budeme moci nahlédnout do kostela sv. Filipa a Jakuba, jehož historie se datuje již od středověku, kdy byl ve 14. století společně s hradem v majetku pánů z Ústí. Jedné skupiny se tradičně ujme PhDr. Stanislav Zita, pro malé sobotníky budou nachystány pracovní listy s úkoly.

 

Těšíme se na Vás v sobotu!

Termíny