DEN ZEMĚ - DŮM OCHRÁNCŮ PŘÍRODY

Volný čas, Pro děti

16:00 prohlídka zahrady, ukázka budek, domečků pro hmyz a jezírka, vysvětlení, co to je Živá zahrada, výstava dětských prací ze soutěže Živá zahrada.
17:00 představení Záchrany zvířat v Praze (Ing. Zuzana Pokorná, Ph.D.) 17:30 přednáška „Bylinky jako lék" (Dobromila Nodlová lektorka zdravé výživy, fytoterapeutka a bylinářka) Znáte bylinky pro běžné použití? Možná je užíváte k dochucení jídel nebo z nich děláte čaj, mohou vám sloužit v koupelích, provonět byt, ale užíváte je správně? Víte, že nesprávné užití bylin může být nebezpečné? Myslíte, že dokážou nahradit užívaná farmaka? Podíváme se na bylinky pro běžné použití, pro první pomoc nebo na regeneraci sil a očistu těla. Zařazeny jsou hlavně byliny sloužící jak náhrada chemických léků a syntetických doplňků. A věřte, že jsou leckdy účinnější.
19.00 h Seznámení s činností Společnosti pro zvířata a s její kampaní „Slepice z klece ven" (Ing. Dita Michaličková Společnost pro zvířata) Součástí bude prezentace a ochutnávka bio potravin a zdravé výživy; ukázka ekologicky šetrných výrobků pro domácnost a přírodní kosmetiky netestované na zvířatech.

Termíny