4. ročník Cyklomaraton Tour začíná letos opět u Českých Budějovic

Sport

Vneděli 10. dubna odstartuje další ročník Cyklomaraton Tour. Ten má pro letošní sezónu vplánu 12 závodů vČechách a na Moravě a letos premiérově i 2 závody na Slovensku, konkrétně vBratislavě a vŽilině. Letošní ročník bude nabitý mnoha novinkami a rozhodně se máte na co těšit. Rádi bychom Vás tímto požádali o pochopení a shovívavost vnáběhu jednotlivých novinek, které jsou často organizačně a technicky velmi náročné.

První novinkou, která vás letos čeká, je přesunutí zázemí závodu Okolobudějovic ze Sporthotelu Barborka vHluboké nad Vltavou na letiště vHosíně u Českých Budějovic. To nabídne luxusní zázemí sdostatkem prostoru pro parkování i veškerý servis, na který jste zvyklí. Samotný závod se pojede po stejné trati jako vminulém roce. Hosín je zároveň nejvyšším bodem celé tratě, a to bude znamenat náročné stoupání především vposlední části 48 km dlouhého závodu. Jako na všech závodech Cyklomaraton tour je připravena i kratší varianta trati sdélkou 24 km. Další novinkou letošního ročníku je Allianz volná jízda pro všechny, kterým se zrovna nebude chtít závodit, ale jen tak se na začátku sezóny projet úžasnou přírodou mikroregionu Hluboká nad Vltavou. Vareálu letiště Hosín pak od 10hod. tradičně proběhne před startem samotných závodů i první klání letošního Tygříkova poháru, závodů, které jsou určeny těm nejmenším bikerkám a bikerů. Samotné závody pak odstartují opět vtradičním čase 11:30hod. Registrace do závodů na místě bude uzavřena v10hod.

 

A teď ke všem novinkám, které Vás letos čekají... Stejně jako vzávodě Okolobudějovic se můžete na většině dalších závodů těšit na změnu místa startu a cíle závodů a to zejména zdůvodů poskytnutí max. komfortu všem závodníkům. Ke komfortnímu závodění a patří určitě i úrazové připojištění pro každého závodníka, který se registruje do jakéhokoli závodu. Ztoho důvodu došlo kmírnému navýšení startovného na 350,- Kč, ale myslíme, že za ten klid to určitě stojí. Úrazové připojištění je realizováno ve spolupráci snovým hlavním partnerem Cyklomaraton tour 2011, kterým se stala pojišťovna Allianz, se kterou se budete setkávat i vnásledujících dvou sezónách. Jak uplatnit plnění Allianz úrazového připojištění naleznete na webu Cyklomaraton tour. Allianz pamatuje i na děti, pro které si vrámci dětského koutku připravila Allianz dětskou cyklo školu, ve které vaše děti získají mnoho rad a zkušeností, jak zacházet se svým prvním dopravním prostředkem.

 

Novým partnerem pro letošní sezónu je SCOTT, výrobce špičkových kol, které si, jak u nás bývá zvykem, můžete otestovat přímo při závodě. Stačí si zabookovat na našem webu vybrané kolo a závod, kterého se zúčastníte a pak si kolo před závodem vyzvednout. „Stánek" SCOTT těžko přehlédnete, bude ho totiž tvořit speciální truck, ve kterém naleznete i servis a budete mít možnost si tu dokoupit i drobnosti, které si doma zapomenete.

 

Příjemnou novinkou bude pro letošní ročník obohacena i prezentace Mercedes-Benz, která pro všechny, kteří dokončí závod, připraví FRUIT BAR, kde si bude moci každý nabrat ovoce podle své chuti a hydratovat tak svůj organismus něčím jiným, než je ionťák zbidonu. Hledejte modrý stan Mercedes-Benz hned za cílem... J

 

Rekonstrukcí prošlo letos i technické zázemí závodu - Bezpečná zóna a myčka kol. Opět pod křídly Allianz budete mít možnost svá kola bezpečně zaparkovat a před tím si je umýt. Vprůběhu sezóny se budete moci těšit na rozšíření tohoto zázemí o mobilní sprchy, jejichž realizace je technicky trochu náročnější. O tom, kdy bude vprovozu i tato služba vás budeme včas informovat.

 

Veškeré podstatné informace, popisem trati a její mapou počínaje až po přihlášky kzávodu najdete na webu www.cyklomaratontour.cz, kde se dočtete i o dalších novinkách letošní série.

 

Vneděli se těšíme, počasí jsme objednali... J

 

Termíny