Velikonoce ve Velkých Karlovicích: zahájení cyklistické sezóny, soutěž sýrů i akce pro děti

Volný čas, Pro děti

Gurmánské zážitky, soutěže pro děti, ale také speciální akci pro cyklisty chystá na velikonoční prodloužený víkend turistický resort Valachy ve Velkých Karlovicích.

V pátek 22. 4. bude vresortu Valachy zahájena cyklistická sezóna první ze série letošních plánovaných akcí pro milovníky horských kol - Velikonočním Specialized Weekendem. Během čtyř dnů si cyklisté užijí vyjížďky po valašských hřebenech sprůvodcem, testování horských kol, trénink techniky jízdy a relaxaci v termálních bazénech a Wellness Horal.

V sobotu 23. 4. poměří vzážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna svůj um regionální výrobci domácích sýrů. Proběhne tu 1. ročník soutěže O nejlepší valašský sýr spojené s ochutnávkou. „Regionální produkty jsou mezi lidmi žádané a i díky této akci chceme zmapovat místní výrobce, navázat snimi kontakt a pomoci jim kodbytu. Máme zájem do všech tří hotelů resortu Valachy jejich výrobky odebírat," řekla vedoucí Lanterny Zuzana Vašutová. Resort Valachy již jedno klání zaměřené na krajové speciality pořádá, vždy na podzim tu pekařky soutěží O nejlepší valašský frgál. „Chceme založit novou tradici. Soutěž je otevřena všem, kteří se zabývají výrobou sýra. Ty, které známe, jsme oslovili. Uvítáme, když se ozvou další," dodala Z. Vašutová. Sýry posoudí odborná porota. Vpřípadě zájmu hostů bude ustavena i komise zřad veřejnosti. Během soutěže zahraje cimbálovka Jánoš. Návštěvníci mohou také využít přítomnosti sommeliérů, kteří poradí, jak správně kombinovat chuť sýrů svíny, nebo ochutnat aktuální nabídku jehněčího menu.

V sobotu 23. 4. večer vypukne v Cocktail baru hotelu Lanterna Šmigrustová párty se soutěží o nejlepšího šmigrustníka a mimořádnou nabídkou slivovice a nápojů zvaječného koňaku.

Na neděli 24. 4. se chystá Valašská olympiáda u sjezdovky Razula. Zábavné zápolení, jehož disciplíny jsou volně inspirovány běžným životem prostých Valachů, se uskuteční od 10 a 12 a poté od 17 do19 hodin. Večer se koná vCocktail baru Lanterna Cimbálový večer.

Velikonoční pondělí 25. 4. bude u Razuly patřit dětem. V10 hodin vypukne Velikonoční mlsání, při němž si děti mohou posbírat sladkosti, které u Razuly poztrácely zvony, když se vracely zŘíma. Bude se také soutěžit vkreslení nejhezčího velikonočního zajíčka a velikonočních disciplínách.

Atraktivní akce se uskuteční také vneděli 24. 4. vcentru Velkých Karlovic. Informační centrum a Karlovské muzeum chystají ve svých prostorách Velikonoční šmigrustování. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet malování či drátkování kraslic, zdobení perníčků nebo výrobu svíčky ze včelího vosku. „Uvidí také při práci dráteníčka, dále ukázku pletení ošatek, košů a tatarů, výrobu krpců nebo kotulí či tkaní koberců zvaných „,hadráky". Do kuchyně si mohou pořídit něco hezkého nebo potřebného od řezbářů otce a syna Holovicových ze Slovenska, zakoupit hrníček nebo štamprličku spečetí Velkých Karlovic či drobnost zmodrotisku. Ochutnají pravou medovinu, horké trdelníky nebo hořické trubičky, popřípadě valašský frgál. O dobrou náladu se letos postarají dětské soubory. Zatancuje dětský folklorní soubor Valášek, zazpívá dětský pěvecký sbor při ZŠ Velké Karlovice, farní sbor Schola, farní komorní sbor, zahrají Dětská cimbálová muzika zVelkých Karlovic a dětská cimbálová muzika Kotula," uvedla Zdenka Mouleová zInformačního centra Velké Karlovice.

www.valachy.cz, www.velkekarlovice.cz, www.trails.cz

Kontakty

www.valachy.cz

Termíny