Soběslav – město pětilisté růže

Výstava

Rožmberský rok ovládl Jižní Čechy a ani Tábor nemůže zůstat stranou. Výstava Soběslav – město pětilisté růže spolu s doprovodným programem Na návštěvu za Rožmberky připomíná 400. výročí úmrtí posledního z Rožmberků – Petra Voka na trase Tábor – Soběslav, protože mezi těmito městy je rozkročeno Husitské a Blatské muzeum.

Před letní prezentací v soběslavském Rožmberském domě je výstava v předpremiéře od 1. dubna do 12. června zpřístupněna v nově vytvořených výstavních prostorách v prvním patře staré táborské radnice.

 

Účinkují

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 31. 3. 2011 od 18:00 hodin v Gotickém sále staré táborské radnice na Žižkově náměstí 1. Soběslavský žesťový kvartet zahraje rožmberské intrády. S pásmem dobové hudby vystoupí soběslavský pěvecký sbor Anonym Voice, hudební výlet do renesančního divadla zprostředkují žákyně Základní umělecké školy Soběslav.

Návštěvníkům vernisáže se představí i méně obvyklí, o to vzácnější tvůrci, kteří přispěli k obohacení doprovodného programu Na návštěvu k Rožmberkům. Mistři ze soběslavské chráněné dílny Rolnička spolu s klienty představí báječné hry pro lektorské programy i upomínkové předměty, které pro muzeum u příležitosti Rožmberského roku připravili.

 

Termíny