Základní kurz fotografování

Volný čas
Co se naučíte

Každý digitální fotoaparát je dnes vybaven kromě plně automatických funkcí, také celou řadou funkcí, které lze ovlivnit nebo nastavit ručně. Patří k ním především kompenzace expozice, vyvážení bílé barvy, možnost zvolit přednastavený režim, řízené použití blesku, samospoušť a některé pokročilejší přístroje jsou navíc vybaveny manuálním nastavením expozičních hodnot jako je čas expozice a clonové číslo. Většina svátečních fotografů nemá mnohdy ani tušení co jednotlivé funkce nebo hodnoty znamenají a svůj přístroj tak vlastně nikdy nevyužijí naplno. Pokud si ale člověk osvojí tyto jednoduché termíny a naučí se je správně využívat, posune obrazovou a technickou kvalitu snímku daleko za hranici rodinné fotografie a může se dokonce přiblížit i ke kategorii fotografií profesionálních.

Po základním vysvětlení jmenovaných fotografických veličin a pojmů zjistíte, kde jste se dříve dopouštěli chyb a proč Vaše snímky nebyly mnohdy tak pěkné, jak byste si představovali. Dozvíte se, jak správně Váš fotoaparát nastavit tak, aby fotografie měly správnou barvu a byly ostré a nerozmazané. V praktické části si pak v terénu vyzkoušíte nově nabyté vědomosti a také se dozvíte, jaká jsou základní pravidla fotografických žánrů jako je portrét nebo krajina.
Ovocem, které Vám tento kurz přinese, by pak měly být krásné fotografie. Ty Vaše teď už budou vždy o něco lepší než fotografie lidí ve Vašem okolí, jež tyto základní fotografické znalosti nemají.

Termíny