Zahájení sezóny na hradě Křivoklátě

Volný čas

Zahájení hlavní sezóny na hradě Křivoklátě

Poslední březnový víkend už neodmyslitelně patří kzahájení hlavní sezóny na hradě Křivoklátě. Malou slavnost zahájí vztyčení hradní královské vlajky na hradbách a pak již tradiční odemykání hradu velkým symbolickým klíčem, kněmuž se přidají klíče od řeky Berounky a regionálních cyklostezek. Již počtvrté správa hradu udělí ocenění osobě, která se významně zasloužila o rozkvět hradu. Hlavním lákadlem sobotního dopoledne bude určitě vernisáž dvou výstav - Arabely a fotografií Roberta Rohála a Jana Levory „V pavučinách snů".

A čím letos návštěvníka překvapíme? Celé jaro až do 23. 6. mohou návštěvníci navštívit výstavu kostýmů a rekvizit za seriálu Arabela, zúčastnit se velké soutěže, kde hlavní cenou bude KOUZELNÝ PRSTEN. Na základě podnětů od návštěvníků jsme upravili prohlídkové trasy na celkem dvě:

  • 1. Gotické paláce - je základní trasa, která zavede návštěvníka do útrob staré části hradu, předvede stavitelství gotického slohu, ukáže vsyrovém pohledu vězeňské cely a utrpení na mučících nástrojích. Zlatým hřebem bude unikátní kaple snádherným oltářem zJagellonské doby a velký Královský sál, kde vyslance zcelé Evropy přijímali Karel IV. i jeho syn Václav.
  • 2. Celým hradem - je trasa pro náročné, kteří chtějí hrad poznat doslova od sklepa po půdu. Projdete celou první trasu a nebude chybět ani oratoř, jedna znejvětších knihoven čítající přes 50 tis. svazků a Fürstenberská obrazárna. Vystoupíte i do exteriérů na hradební ochozy a do Velké věže, kde poznáte, jaký byl důmyslný obranný systém.

Letošní zásadní a přelomovou novinkou bude „volná" prohlídka části hradu bez průvodce, která bude otevřena vprůběhu června. Věřím, že vyjdeme vstříc návštěvníkům, kteří si chtějí užít atmosféry hradu naprosto svobodně, posedět si na mystických místech na lavičce, či si zasoutěžit vzajímavých hrách. Důraz byl kladen i na příznivou cenu, kdy rodina sdětmi nezaplatí za tuto návštěvu více jak 200,- Kč.

Vyšli jsme vstříc i organizovaným skupinám a cestovním kancelářím a připravili jsme slevový program.

Na jarní měsíce chystáme i nepřeberné množství zajímavých akcí, ať už to budou blížící se Knížecí Velikonoce, či Májový večer, noční prohlídky a sokolnické ukázky a vystoupení Křivoklátského kata.

Kompletní informace a ceník lze nalézt na www.krivoklat.cz

 

 

Pro podrobnější informace volejte na tel: 313558440, 602686556, nebo pište na krivoklat@stc.npu.cz

Kontakty

www.krivoklat.cz

Termíny