Galerie Ratolest vystavuje v SAVOY Coffee

Výstava

Galerie Ratolest, projekt občanského sdružení RATOLEST BRNO, zavítala se svou putovní výstavou současného mladého umění do prostor legendární prvorepublikové kavárny Savoy. Výstava snázvem Nebe-peklo-ráj bude kvidění od 7. března do 29. dubna vprvním patře Coffee Savoy na rohu Jakubského náměstí v Brně. Zájemci se mohou pokochat uměním při šálku kávy každý všední den včetně víkendu.


Výstava Nebe - peklo - ráj představuje díla autorů Denisy Belzové, Michala Čechury, Veroniky Daňkové, Bohuslava Doležala, Brigity Glasnákové, Karla Jerieho, Pavly Kačírkové, Michala Knappa, Břetislava Malého, Anny Sypěnové a Bronislavy Šnajdrové. Záštitu nad galerií převzala malířka a ilustrátorka Věra Tataro.

 

Téma výstavy je inspirováno oblíbenou dětskou papírovou skládankou, současně nastoluje také závažnější otázku po hranicích a významu těchto tří základních sfér tak, jak je vnímají dnešní děti a mladí lidé. Výstava je již tradičně prodejní. Nákup obrazu podpoří konkrétního umělce a současně i znevýhodněné děti a mladé lidi ze sociálních programů sdružení Ratolest Brno. Hlavním partnerem výstavy je společnost Kooperativa, a.s.

 

Galerie Ratolest je projekt občanského sdružení RATOLEST BRNO. Jeho cílem je podpořit mladé výtvarné talenty a zároveň děti a mládež vnepříznivé životní situaci. Galerie je otevřená všem výtvarným formám a žánrům. Vsoučasnosti zastupuje více jak 25 umělců zcelé České republiky, kteří stojí na počátku své profesní dráhy. Galerie se jim snaží ulehčit cestu prostřednictvím propagace jejich jména a tvorby. Nově nabízí prostor také známým a zavedeným umělcům, kteří se rozhodli podpořit dobročinnou myšlenku projektu. Všechna nabízená díla si můžete prohlédnout na www.galerieratolest.cz

Termíny