Víkend pro děti i dospělé na zámku Mníšku pod Brdy

Volný čas, Pro děti, Turistika

 

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} a:link, span.MsoHyperlink {color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {color:purple; text-decoration:underline; text-underline:single;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

Víkend pro děti i dospělé na zámku Mníšku pod Brdy

 

     Nastává jarní počasí, které nás zve na procházky a výlety. Nechcete jezdit daleko od Prahy? Přijeďte do Mníšku pod Brdy. Na zdejším zámku si o tomto víkendu přijdou na své dospělí i dětští návštěvníci.

 

     Dospělí jsou zváni na prohlídku dvou bohatě vybavených zámeckých okruhů. Chcete si prohlédnout velké reprezentační sály s portréty majitelů, nahlédnout do kaple svatého Serváce nebo vidět originál obrazu od Karla Škréty? Navštivte 1. trasu, která začíná vždy v celou hodinu, a to od 10 do 16 hodin.  Nebo zjistit, jak bydleli poslední zámečtí majitelé před 100 lety? Pak vás čeká trasa 2 - prohlídka ložnic, koupelen nebo dětského pokoje, které působí tak, jakoby je jejich obyvatelé opustili jen na pár minut. Ta začíná vždy v hodinu a pětatřicet minut, od 10.35 do 15.35 h.  Obě prohlídky lze pohodlně navázat a projít tak celý zámek.

 

     Pro děti do 10 let jsou opět po měsíci připravené prohlídky s výkladem přizpůsobeným jejich věku. Dětské prohlídky probíhají tentokrát na trase prvního okruhu zvaný Tři věže. Děti se poutavou a zajímavou formou dozvědí o životě zámeckých pánů a o tom, proč nám čtvrtou věž odnesl čert. Nebo to snad bylo všechno úplně jinak?

     Dětské prohlídky začínají v sobotu i neděli 19. a 20. 3. v 10.15 a probíhají vždy ve čtvrt každou hodinu až do 15.15 h. Děti uvidí, kde se konaly slavnostní hostiny, zjistí, jak se volalo na služebnou nebo si potěžkají velké talíře, na kterých se nosily dobroty panstvu. Navíc potkají čertíka Brdíka, který nám dnes pomáhá hlídat zámek. Prohlídku je možné rezervovat na tel.: 318 590 261.

 

     A nakonec vás s dětmi zveme do výtvarného ateliéru, kde si děti mohou vyrobit krásný obrázek jako památku na návštěvu zámku Mníšku. Výtvarná dílna bude pro vás otevřena v sobotu i v neděli od 11 do 16 hodin.     

 

Těšíme se na vaši návštěvu!

www.zamek-mnisek.cz

Termíny