Literární vzpomínání na proměny Tábora

Volný čas, Pro děti, Turistika

Sobotníky čeká 19. března od 14 hodin již třetí vlastivědná procházka. Tentokrát budou spojovacím motivem příběhy a texty, které navštívená místa sytí významy, osvětlují skrytá zákoutí, ale také další tajemství přidávají. Z náměstí Mikuláše z Husi, kde se sejdeme a které následně propátráme, budeme pokračovat Filipovskou ulicí do Holečkových sadů.

Výprava nejmenších Sobotníků vedená Ing. Olinou Ziglerovou z Ochrany fauny ČR zůstane na sadech a cestu k Tržnímu náměstí bude mít pestřenou pozorováním ptáků dalekohledy a několika stanovišti, kde na děti budou čekat úkoly spojené s probouzející se jarní přírodou.

Dospělí, kterým bude dělat průvodce historik Husitského muzea PhDr. Stanislav Zita, se Mariánskou brankou opět vrátí do města a budou pokračovat ulicí Převrátilskou a Dlouhou, aby také zakončili procházku na Tržním náměstí. Kromě Augusta Sedláčka a Josefa Holečka neujde jejich pozornosti Roman Cikhart, Josef Švehla či další osobnosti.

Školáci spolu s Mgr. Klárou Smolíkovou z Husitského muzea se budou umně proplétat po stejné trase jako dospělí Sobotníci a věnovat se budou i stejným tématům – spisovatelům, historikům či archeologům. Vyzbrojeni však budou pracovními listy, aby se do poznávání příběhů města aktivně zapojili.

Všechny skupiny se po hodině a půl znovu setkají na Tržním náměstí. Věříme, že to bude příjemně strávené odpoledne pro všechny bez rozdílu věku.

 

 

Termíny