JAZZBIT – DOLEŽAL QUARTET, TRES QUATROS KVINTET

Hudba

18.3. Jazztime, Krakovská 19, Praha 1 od 21:00

I přes přípravy na festival jsme pro Vás stihli připravit další JAZZBIT. Pomalu na každém z posledních se objevila mimopražská kapela. Věříme, že přínos je na straně jak vaší tak kapel a pokusíme se tento trend udržet, ať se k vám dostane co nejvíc z české jazzové či „najazzlé“ scény. :)

Tentokrát mimopražské zastoupí kapela Tres Quatros Kvintet z Brna. Dalším koněm večera je kvartet saxofonisty Kuby Doležala, pro tento večer vespeciálním obsazení. Bližší info o kapelách najdete níže. 

Nově zavedený bonus - prvních 30 piv zdarma, i sleva 10,- Kč na pivo pro všechny, zůstává. V průběhu dubna a května bude probíhat festival Mladí ladí jazz, Jazzbit proto na dva měsíce uspíme a přihlásíme se v červnu. Program festivalu bude zveřejněn v průběhu března. Check it out! www.mladiladijazz.cz

Vstup – 50,- / 100,- Kč (do / nad 30.let)

Účinkují

TRES QUATROS KVINTET 
http://bandzone.cz/tresquatroskvintet

Tres Quatros Kvintet je brněnské jazz-funkové seskupení hrající ve složení Petr Smékal - saxofony, Jarek Viteker - kytara, Lukáš Duchoň - klávesy, Ondřej Klusáček - baskytara, Michal Jirásek – bicí. Ve svém repertoáru má bohatou zásobu známých standardů i vlastních skladeb, podpořenou jedinečnými improvizacemi jednotlivých sólistů. Členové kapely sbírali a sbírají své bohaté zkušenosti také v souborech jako Trio de Janeiro, Úlet včelstva, Grimasa Čápa, či The Young Pekáč.

DOLEŽAL QUARTET
http://www.dolezalmusic.net/

Saxofonista Jakub Doležal je mezi hudebními fanoušky známý především spoluprací s kapelami Jan Kořínek and Groove, Benedikta a Ondřej Pivec Organic Quartet. Svůj kvartet založil v r. 2006. Hudbu, kterou se svým kvartetem hraje, charakterizuje jako směs jazzu, funku, rocku - nebo také jako hudbu "mezi Lesterem Youngem a Faith No More". Jakub momentálně chystá natáčení svého debutového alba, které by mělo obsahovat nejen vlastní skladby, ale také svérázné úpravy písniček od Pink Floyd, Beatles nebo Joy Division.

Quartet zahraje v obsazení speciálně sestaveném pro Jazzbit: Jakub Doležal – saxofon, Vít Pospíšil – klávesy, Michael Krásný – basa, Michael Nosek – bicí

Termíny