RED BULL NORDIX PODRUHÉ - Skikross na běžkách

Volný čas, Sport

V loňském roce to byla ostrá premiéra, které se účastnilo více než 120 závodníků. A více než 1.000 diváků se nestačilo divit, co vše jde na běžkách zvládnout. Starty ve čtveřicích, přejezdy můstku a terénních nerovností, skokánek, klopené zatáčky, strkanice, stoupání a sprint. To je jen stručný popis toho, co Vás čeká. A letos to navíc bude ještě zajímavější! Datum je stanoveno na 12. března a přihlásit se může kdokoliv.

Stačí napsat email na nordix@redbull.cz se svým jménem, příjmením, věkem a telefonním číslem.

Nejde o klasický sprint, nebo naopak sjezd na běžkách. Tyto ingredience jsou namixované půl na půl, jako koření pak poslouží vypůjčené prvky ze skikrosu. Po kvalifikaci, kdy si každý může vyzkoušet trať a pokusit se zajet co nejlepší čas, se výběr těch nejlepších utká ve čtveřicích, první dva v cíli pak postupují pavoukem dál. Rozhoduje rychlost, síla a stabilita a také hlavně správná strategie. Ne vždy je totiž výhodné být tím vpředu.
Na afterparty zahrají Skyline, Koblížc! a DJ Baloo.

Modifikovaná trať bude ještě o něco zábavnější než ta loňská. Už teď se na Božím Daru začíná s přípravami, aby měli všichni účastníci co nejlepší podmínky. Letos jsou v plánu celkem dva závody. První se jede v Česku, začátkem dubna pak bude Red Bull Nordix hostit švýcarský Davos.

Termíny