Divadlo Františka Ringo Čecha - Dívčí válka

Divadlo

 

DÍVČÍ VÁLKA

 

František Ringo Čech

 

Představení Dívčí válka je nejnavštěvovanější divadelní komedie všech dob pojednávající o věčném boji mezi muži a ženami v podání Čechova prozatimně osvobozeného divadla.

 

Jiráskovy Staré pověsti české zná každý znás. Ovšem ne všechno, co Jirásek napsal musí být pravda! Tato hra je tím důkazem. Dívčí válka Františka Ringo Čecha je úsměvná parodie na tuto známou pověst. Atraktivnost tohoto představení se skrývá především vlehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení.

 

 

Autor sám o této komedii říká:

 

Dívčí válku jsem psal - tak říkajíc - českému národu „na míru", jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká ( erotika, politika ). Navíc jde o odpočinkový žánr, vjehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy strochou nadsázky říkám - tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy vtržní ekonomice. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice".

 

 

Děj „Dívčí války" začíná na veselohru dosti neobvykle a sice pohřbem kněžny Libuše. Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a zároveň radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé a ctižádostivé Vlasty. Která by ráda zastoupila kněžnu Libuši v její pozici a s pomocí intrik proto udělá vše možné. Přemysl však nemá naprosto v úmyslu jejím nástrahám podlehnout a jeho pozornost se obrací jinam a to je jeden z klíčových podnětů pro přípravu války - tedy v tomto případě dívčí - protože také ženy jsou svým určitým způsobem ješitné. Hra tak přináší hluboký a analyzující pohled na příčiny a podstatu Dívčí války znaprosto nového zorného úhlu.

 

Předprodej vstupenek byl zahájen!

 

Vstupenky k dostání napokladně Divadla U Hasičů (telefon: 222 518716) a

v předprodejní síti Ticketpro, www.ticketpro.cz , Ticketportal, www.ticketportal.cz,Ticketart, www.ticketart.cz

 

 

Účinkují

 

František Ringo Čech, Uršula Kluková, Jaroslav Sypal, Petr Martinák, Evžen Hájek, Martha Olšová, Romana Goščíková, Milan David.

 

Termíny