Pravidelné dílny pro děti v Museu Kampa

Výstava, Volný čas, Pro děti

Od března 2011 bychom Vás a Vaše děti rádi pozvali pravidelné dílny pro děti, které se budou konat vždy první pondělí v měsíci.

1. Pohyb v umění aneb pojďme se dívat abstraktně!

Společně budeme putovat po stopách díla malíře Františka Kupky a následovat jeho cestu od figurace k ab...strakci. Uvidíme šum a chaos tržiště, hýbající se postavy a věci, nahoru tryskající vertikály i zrod vesmíru. Kupkovi se podařilo na obraze zachytit pohyb. Jak? Zkusme si dívat se na svět jeho očima a vyrobit si vlastní kaleidoskop, kterým pak uvidíme to, co se objevuje na malířových plátnech!

Termín: 28. 3. 2011 16:00


2. Ve stopách Adrieny Šimotové
Stejně jako Adriena Šimotová se při naší tvorbě nespokojíme pouze se štětcem a barvou a opustíme i rutinu kreslené čáry. Pokusíme se vyjádřit jinými technikami, které nám otevřou nový svět. Materiál budeme trhat, řezat, muchlat, ohýbat, posouvat, vrstvit a nabírat nebo i obtiskovat části svého těla. Inspirováni Adrienou Šimotovou takto zachytíme postavy, jejich pohyb, prostor i čas.

Termín: 18. 4. 2011 16:00 (přesunuto z důvodu Velikonočních prázdnin)

 

3. Koláže jako od Koláře!
Nechme se inspirovat fantazií a originalitou takových umělců, jako byl Jiří Kolář, Ladislav Novák nebo Karel Teige. Během dílny se seznámíme s jejich technikami koláže, ale především budeme lepit, stříhat a klást vedle, či přes sebe věci, které spolu zdánlivě nesouvisí. Pojďme starý a již použitý materiál oživit a dát mu nový smysl!
Termín: 30. 5. 2011 16:00

4. Rozkvetlá terasa Václava Ciglera
Skleněná terasa Václava Ciglera nad řekou Vltavou nabízí inspirativní prostor pro fantazii nejen dětí. Václav Cigler projektuje díla, která ozvláštňují přírodu a vytvářejí nové skutečnosti - pojďme na to obráceně! Vymalujme jeho terasu tak, aby zářila všemi barvami a proměnila se na chvíli v krásnou zahradu plnou květů a zvířátek!
Termín: 27. 6. 2011 16:00

 

Věková kategorie: 4-13 let

Rezervace na dílny pro děti je nutná! Prosíme, místa si rezervujte prostřednictvím e-mailu: vytvarnedilny@museumkampa.cz nebo
na tel.: 257 286 147.
Sraz vždy u pokladny Musea Kampa!

Termíny