Přijďte se podívat do Kongresového centra

Výstava, Volný čas

Město Zlín zve zájemce na prohlídku svého architektonického skvostu: Kongresového centra. Dny otevřených dveří se uskuteční vpátek 25. února od 15 do 18 hodin a o den později vsobotu od 10 do 13 hodin.

Kongresové centrum, které navrhla slavná architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná, zahájilo provoz letos vlednu. Zaměřené je na pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Poskytuje také zázemí pro prestižní hudební těleso - Filharmonii Bohuslava Martinů.

Kongresové centrum nabízí velký hudební a společenský sál se špičkovou akustikou a kapacitou až 850 míst, malý koncertní a přednáškový sál a salonky různých velikostí. „Účastníci Dnů otevřených dveří mají možnost se dozvědět také spoustu informací o tomto objektu a to zprůvodního komentáře. Vpátek začne výklad v16 hodin, vsobotu v11 hodin, vždy ve Velkém sále," upřesnila Helena Váňová zOdboru Kulturní centrum magistrátu.

Část prostor Kongresového centra byla veřejnosti zpřístupněna už na podzim loňského roku vtýdnu zkušebního provozu. Během exkurzí tehdy budovou prošlo na tři tisíce lidí. „Nyní poprvé se návštěvníci dostanou také do míst, kam jsou při běžné akci dveře zavřené. Seznámí se stechnickým vybavením režie, nahlédnou do prostor pro účinkující a do technického zázemí budovy," doplnila Váňová.

Vstup na Dny otevřených dveří je zdarma, není třeba žádná rezervace. Návštěvníkům se budou věnovat všichni zaměstnanci centra, kteří budou přítomni na prohlídkové trase.

 

Termíny