Středověká hostina a Valašská olympiáda na Razule

Volný čas

Hned dvěma doprovodnými akcemi zpestří končící týden jarních prázdnin Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku.

V Gril srubu Razula ve čtvrtek 17. února začíná další prodloužený gurmánský víkend, tentokrát na téma Středověká hostina. V souladu se společenskými poměry středověku si lyžaři mohou dopřát speciality nejrůznější finanční náročnosti. Pokrmy „pro holotu" zastupuje ovesná Žebrácká kaše či Chudý hrnec cizrny sklobásou, pro „měšťany" bude vnabídce Guláš řezníka Krkovičky či domácí sekaná se zelím a bramborem a pro nejnáročnější „pány" kuchyři připravili býčí žebra specnem chleba nebo Kuře hospodského Božkova potírané fernetem. Krajový ráz dodá Středověké hostině také nabídka pravých valašských frgálů.

V sobotu 19. února se navíc mohou lyžaři zapojit do Valašské olympiády - zábavného zápolení, jehož disciplíny jsou volně a se značnou dávkou recese inspirovány běžným životem prostých Valachů. Lyžaři si tak mohou porovnat síly například vkličkování mezi lejny (aneb jak vznikly chůdy), házení perel sviním, hodu špalkem či třeba Valašském sprintu hore kopcom. Chybět nebude ani Přetahování o slivovicu, Valachův pivní nácuc nebo klání s mnohoznačně znějícím názvem Grupáčová vyvlíkaná.

Ve Ski areálu Razula jsou v současné době v provozu obě zasněžované sjezdovky - kilometr dlouhá Razula a 400metrový Horal se snowparkem a snowtubingovou dráhou. Na sjezdovkách leží 50 cm technického sněhu.

Ski areál navíc vtomto týdnu rozšířil platnost bonusové akce „Lyžuj a plav", díky níž je možné získat při koupi skipasu hodinový vstup zdarma do nových termálních bazénů u sjezdovky Horal. Dosud se bonus vztahoval jen na celodenní skipas Horal a alespoň půldenní skipas Razula, nyní platí i pro skipasy na večerní lyžování.

Kontakty

www.razula.cz

Termíny