Quilling a 3-D origami

Volný čas

 

QUILLING Papírové proužky

Anglicky se tento typ umění nazývá „quilling" od slova „quill", což vpřekladu znamená „brkové péro". Technika namotávání papírových proužků vznikla vEvropě na přelomu 14. a 15. století. Ve středověké Evropě jeptišky vyráběly krásné medailóny tak, že namotávaly na špičku ptačího péra papír spozlacenými okraji. A tato starobylá technika se zachovala až dodnes a je velmi populární vmnoha zemích. Quilling se v Evropě velmi rychle rozšířil, ale protože papír, zvláště barevný a kvalitní, byl velmi drahý, tak se tato technika stala uměním pro dámy zbohatých vrstev společnosti.

Nabízíme Vám kurzy vtomto oboru. Výuka probíhá na kvalitních materiálech, které jsou již zahrnuty vceně kurzu. Na konci si vytvoříte vlastní pohlednici nebo obraz dle svého přání.

3-D ORIGAMI

Origami je název pro japonské umění skládání papíru. Slovo origami pochází zjaponského „oru", což vpřekladu znamená „skládat", a „kami", což je česky „papír". Umění origami nevyžaduje žádné speciálně uzpůsobené pracovní prostředí, stačí pouze list papíru, což dělá ztéto techniky nejlépe přístupnou uměleckou činnost. Každý může skládat papírové postavičky kdykoliv a kdekoliv (doma, vletadle, ve vlaku, na cestách i vpráci atd.)

Modulární origami je technika origami, při které se celá figurka skládá zmnoha stejných částí, tzv. modulu. Tomuto stylu se také někdy říká 3D origami. List papíru se nastříhá na určitý počet fragmentů, znichž se pak každý skládá dle speciálního schématu. Poté se tyto moduly spojují tak, že se do sebe různě vkládají a přitom i slepují. Abyste vyzkoušeli svou sílu vumění origami, postačí vám obyčejný kancelářský papír o hustotě 70-90 g/m², nůžky, pravítko a trocha nadšení.

 

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny