Krajinou řek a studánek

Volný čas

Krajinou řek a studánek

Další, v pořadí již druhé povídání Miroslava Kobzy o putování podél řek za památkami, přírodou a lidmi Olomouckého kraje. Beseda je spojena s autogramiádou knihy Tepny krajiny, která je literárním zpracováním rozhlasového pořadu „Tepny krajiny" z produkce Českého rozhlasu Olomouc. Kniha podává faktografický obraz krajiny severní Moravy tak, jak ji autor zaznamenal.

Účinkují

Kobza Miroslav - vedoucí slovesné redakce Českého rozhlasu Olomouc

V Českém rozhlase Olomouc pracuje od roku 2002, ale externě  spolupracoval již od minulého století. Předtím se osm let živil jako novinář v regionálních týdenících na Šumpersku a ještě dříve jako vrchní kotelník a elektrikář.

Má rád své tři ženské doma, dobré lidi, krásnou krajinu (hlavně tu horskou), historii, svůj rodný Zábřeh, cestování na kole i pěšky, muziku od folku přes jazz až po bigbít, dobré jídlo, hrochy všech velikostí a posezení s kytarou u šeráku ve venkovské hospodě.

Nemá rád blbce, kravaty, hašteřivost, ranní vstávání, zaslepence všech kategorií, horko a příliš přítulné medvědy v horách celého světa.

To, co dělá, jej baví. Chce jako správný venkovan přinést každému, kdo rozhlas poslouchá i trošku toho venkovského pohledu na svět, lásky k místum, kde je doma, a snad i krapítek selského rozumu.

Email: miroslav.kobza@ol.rozhlas.cz

Termíny