Sobotníci na stopě

Pro děti

Pět táborských lokalit čeká na detektivy, kteří se do těchto míst vypraví na průzkum! Soutěž vyhlašovaná pro žáky základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií volně souvisí s cyklem sobotních vlastivědných výprav, ale zpracovat si ji může každý na vlastní pěst či s kamarády, spolužáky nebo sourozenci. Vytiskněte si skládačku s úkoly z našich webových stránek www.husitskemuzeum.cz či si ji vyzvedněte na muzejní pokladně na Žižkově náměstí 1 a pusťte se do pátrání!

Úkoly jsou rozděleny do dvou věkových kategorií – do 10 a do 15 let. Nezbytné je vydat se přímo do terénu, ale také využijte konzultací s důvěryhodnými zdroji – zajděte do knihovny, hledejte na internetu, vypravte se s námi na některou ze sobotních výprav!

Své výzkumné zprávy posílejte nejpozději do 21. června 2011 na adresu Husitské muzeum v Táboře, Náměstí Mikuláše z Husi 44, 390 01 Tábor Nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, telefonické nebo e-mailové spojení a heslo „Sobotníci na stopě“!

Výzkumné zprávy vyhodnotíme a nejlepší odměníme. Proto pište, kreslete i fotografujte! 

Soutěž připravuje Husitské muzeum ve spolupráci s táborským ekologickým centrem Ochrany fauny ČR. V případě nejasností své dotazy směřujte na e-mailovou adresu smolikova@husitskemuzeum.cz.

 

Termíny