Autentický pohyb s dikšou

Volný čas

 

Setkání začeneme cca 90ti minutovým blokem autentickéh pohybu. Autentický pohyb je sám o sobě velice jednoduchá přesto silná technika. Pohyb bez hudby a se zavřenýma očima nám pomůže se více propojit s naším tělem. Práce bude probíhat ve dvojicích, kdy se oba vystřídají v roli pozorovatele a "tanečníka", své zážitky nejprve zaznamenají a pak si navzájem sdělí.
Ve druhé části vám předám dikšu, která se předává přiložením rukou na hlavu. Do dikšy si každý může vložit jeden záměr či přání nebo žádost o pomoc s konkrétním problémem ve svém životě. Díky tomu, že se před předáním dikšy budeme pohybovat, budeme každý více v kontaktu se sebou samým, svým tělem, svými záměry. Naše tělo se více uvolní a energie tak bude moci skrz něj i lépe proudit.

Autentický pohyb

 

Práce probíhá ve skupině, která se rozdělí do dvojic. Jeden z dvojice je pozorovatel-svědek (witness), druhý tanečník (mover). Pohyb je bez hudby se zavřenýma očima. Zážitky se pak buď zapíší nebo nakreslí, poté je společně s druhým sdílíme.Dává nám možnost se dotknout našeho vnitřního prostoru skrz pohyb, učí nás lépe naslouchat tělu a jeho impulzům. Pomáhá nám napojit se na náš vnitřní zdroj a zároveň, být si vědomi ostatních, se kterými pak své zážitky sdílíme.

 

 

 

Dikša

Silná transformující energie, která působí na všech úrovních našeho života: zdraví, vztahy, hojnost a spokojenost v životě. Urychluje duchovní a osobní růst člověka. Ukazuje a odstraňuje bloky a překážky, které nám brání žít harmonický život.

 

Cena: 300,- Kč
150,- Kč pro dikša-dávající, studenty, důchodce

 

S sebou: Pohodlný oděv, psací potřeby, blok.
Svoji závaznou přihlášku prosím pošlete na ebony74@seznam.cz do 27.1.2011.

Lenka Pelikánová

V roce 1999 ukončila 3letý kurz Taneční a pohybové terapie v Praze. V roce 2000 studovala Performing Arts na soukromé americké škole Moving On Center v Kalifonii.
V prosinci roku 2009 se stala dikša-dávající.

  • Datum a čas: 29. 1. 2011 (15:00 - 18:00)
  • Místo: Prostor 42 - Gorazdova 1, Palackého náměstí, Praha 2
  • Cena: 300 Kč
  • Lektor: Lenka Pelikánová

 

Termíny