Kolo roku – Cyklus pohanských svátků - IMBOLC

Volný čas

 

Imbolc je jeden ze čtyř velkých čarodějnických sabatů. Oslavuje růst světla a je tradičním časem iniciací. Oslavuje se Trojitá Bohyně vaspektu panny nebo novorodičky a tradičně se odlévají a posvěcují nové svíce. Únor je také dobou karnevalové rozpustilosti, které mají kořeny vdávných pohanských kultech.

 

Budeme si povídat o kořenech a zvycích tohoto svátku, o bozích a bohyních, snimiž se můžeme setkat. Podnikneme společnou šamanskou cestu do posvátné krajiny svátku Imbolc za jeho patrony a přijmeme jejich požehnání, každý dostane individuální věštbu pro nadcházející období a posvěcenou svíci pro domácí čarování. Nakonec se uzemníme společným pohoštěním.

 

Každý z osmi svátků Kola roku, které slaví moderní čarodějnice a druidové, představuje klíčovou dobu, kdy vpřírodě působí mocné síly a my můžeme využít této energie a obrátit kormidlo svého osudu. Přijďte také vy načerpat moudrost našich předků a naladit se na přírodní cykly, které po staletí utvářejí náš život. Když se dokážeme zastavit ve shonu moderní civilizace a naslouchat moudrosti Matky Země, ukáže nám, kde se nacházíme, kam směřujeme a kudy se dále vydat. Práce sKolem roku vede ke zvýšení duševní a tělesné vitality, rychlejšímu hojení traumat a pozvolnému odkrývání vlastního magického talentu. Můžete objevit své patrony a duchovní průvodce, navázat kontakt spřírodními duchy a duchy předků a obdržet významná orákula a nové energie do života. Obdržené vize a zážitky budeme citlivě sdílet a vykládat pod vedením zasvěcené druidky.

 

Program nepředpokládá žádné vstupní znalosti, je vhodný i pro laiky a začátečníky, pro věřící i lidi bez vyznání.

 

Je možné se přihlašovat na jednotlivé svátky, účastníci všech osmi po sobě navazujících sabatů obdrží na konci speciální posvátný předmět!Noira

 

Lektorka: Noira je moderní druidka a čarodějnice, která se profesionálně zabývá věštěním, léčitelstvím a vyučuje magii individuálně i ve skupině. Vroce 2009 získala zasvěcení do druidského řádu, učí se Wiccu a je adeptkou také vúdú. Vychází také ztradic západního okultismu, hermetické kabbaly, astrologie a Tarotu. Ve své praxi spojuje poznatky ztradičních náboženství svlastní přímou inspirací a zdravým selským rozumem, na který není dobré zapomínat. Provozuje Čarovné zrcadlo, web o pohanských tradicích našich předků na adrese www.carovnezrcadlo.cz.
  • Datum a čas: 4. 2. 2011 (18:00 - 22:00)
  • Místo: Prostor 42 - Gorazdova 1, Palackého náměstí, Praha 2
  • Cena: 500 Kč
  • Lektor: Noira

 

Termíny