Výstava velkoformátových fotografií Afriky v obchodním centru Olympia Teplice

Výstava

V obchodním centru Olympia Teplice byla zahájena výstava velkoformátových fotografií Afrika původní. Autor Radek Borovka čerpal náměty ke své tvorbě zvlastních cestovatelských zážitků poAfrice.

Radek Borovka, rodák zČeského Krumlova, se vposlední době nechal inspirovat zejména Afrikou a kexpozici říká: „Během svých posledních cest jsem objevil její kouzlo, doslova mně učarovala." Návštěva odlehlých koutů naší planety, ke kterým Afrika bezesporu patří, bývá nezřídka spojena snotnou dávkou adrenalinu a tvrdými cestovatelskými podmínkami, většinou bez kontaktu s moderní civilizací. I takovou Afriku budou moci návštěvníci obchodního centra shlédnout na výstavě velkoformátových fotografií.


V trilogii Tváře Afriky se Radek Borovka pokusil ukázat Afriku ze třech různých úhlů pohledu. Zobrazil své setkání safrickou krajinou, lidmi a kulturou, které nazval Afrika malebná, Afrika civilizovaná a Afrika původní. Ve své třetí části, která bude kvidění v obchodním centru Olympia Teplice do 6. února, jsou zachyceny kouty Afriky, v nichž se zastavil čas azakonzervoval zde původní kulturu a zvyky. Výstava fotografií Afrika původní přenese návštěvníky centra na tento kontinent o desítky let zpátky a připomene jim vyprávění Emila Holuba, pánů Zikmunda a Hanzelky nebo Josefa Vágnera tak, jak je mnozí znají ze svých dětských let.

Výstava Afrika původní /třetí díl výstavy fotografa Radka Borovky/ je kvidění vobchodním centru Olympia Teplice do 6. února 2011 a je pro všechny návštěvníky zdarma.

 

Základní informace o obchodním centru Olympia Teplice:

Obchodní centrum Olympia Teplice bylo otevřeno v roce 2002 a vroce 2008 rozšířeno o novou obchodní pasáž. Na celková ploše 37 500 m² nabízí svým zákazníkům téměř 80 obchodů a služeb (hypermarket, móda, obuv, sportovní móda a vybavení, drogerie, parfumerie, kůže a doplňky, klenoty a bižuterie, služby v oboru kosmetiky, kadeřnictví, oční optika, cestovní kancelář, lékárna a doplňky zdravé výživy, vybavení interiérů, nábytek, elektro, kavárny, italská restaurace, rychlé občerstvení, specializované prodejny s knihami, květinářství, dětský koutek). Kobchodnímu centru patří i čerpací stanice a mycí linka. Pravidelně se zde konají doprovodné zábavní programy, vystoupení a módní přehlídky.

Základní informace ospolečnosti Europolis:

Europolis Real Estate Asset Management

Skupina Europolis byla založena vroce 1990. Europolis Real Estate Asset Management spravuje investiční aktivity společností EBRD, AXA Investment Managers,Union Investment Real Estate aEuropolis AG vregionu střední avýchodní Evropy. Zabývá se akvizicí komerčních nemovitostí, developmentem asprávou nemovitostního portfolia. K základním firemním hodnotám patří profesionalita, špičková úroveň budovaných ispravovaných nemovitostí atransparentnost podnikání. Portfolio řízené společností Europolis tvoří vsoučasné době více než 40 projektů z oblasti kancelářských budov, nákupních center alogistických parků v České republice, Maďarsku, Polsku, Chorvatsku, Slovensku, Rumunsku, Rusku a na Ukrajině.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Europolis Real Estate
Asset Management s.r.o.

Václav Jonáš
Project Manager
tel.: + 420 233 109 322
e-mail: v.jonas@europolis.com

www.europolis.cz

DTZ

Lucie Kittlová

tel.: +420417 569 074

e-mail: lucie.kittlova@dtz.com

 

Crest Communications a.s.

Andrea Pitronová

Account Manager
tel.: + 420 222 927111

e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz

www.crestcom.cz

 

Termíny