Z Beskyd do světa - ANDAMANY

Turistika

Panenské ostrovy uprostřed oceánu mají pověst posledního ráje světa. Neprostupné džungle vnitrozemí skrývají zapomenuté kmeny pravěkých lovců a sběračů. Pobřeží lemují opuštěné bělostné pláže a korálové útesy s tyrkysovou vodou a hejny pestrobarevných ryb. Je to pohádka nebo skutečnost?

 

Prvním hostem nového cyklu cestopisných besed a promítání bude cestovatel Milan Daněk. Ten má spolu s Alenou Žákovskou za sebou celou řadu dobrodružných cest a expedic do opravdově divokých oblastí naší planety. Cesty za poznáním života geograficky izolovaných etnik mířily opakovaně na Novou Guineu, do nitra brazilské Amazonie, na ostrov Borneo, do Konga nebo Ugandy. O těchto expedicích natočili také řadu filmů, které získaly ceny na několika filmových festival. Milan Daněk je také hlavním organizátorem cestovatelského festivalu Rajbas Kotlík v Blansku (více informací naleznete na webu www.horizont.bk.cz).

 

Touto akcí také startuje nový projekt Z Beskyd do světa, který zastřešuje různé akce s cestopisnou tématikou, jehož budou pravidelné akce v Hospůdce u Arnošta součástí. Organizátorem akcí je Tomáš Skotnica, který by rád navázal na festival Mezipřistání ve FM, minifestival Hory, hory, hory, Tibetské dny ve FM, pravidelné cestopisné besedy v Městské knihovně ve Frýdku-Místku nebo akce v NS Vlast za účasti známých českých cestovatelů, pořádané v letech 2005-2007.

 

V rámci této první akce vám také představíme nové webové stránky projektu www.zbeskyddosveta.cz .

Účinkují

cestopisná beseda a promítání

Kontakty

www.uarnosta.cz

Termíny