Cestopisná přednáška o Albánii

Volný čas, Turistika

Cestopisná přednáška o Albánii

Knihovna Eduarda Petišky Vás srdečně zve na již třetí cestopisnou přednášku Jirky Lehejčka tentokrát o Albánii.

Student fyzické geografie procestoval se svými spolužáky severní a střední část ekonomicky nejchudšího státu Evropy. Z důvodu slabě rozvinutého hospodářství zůstává tento středomořský stát poněkud stranou zájmu turistů, přesto má občanskou válkou postižená zemička mnohé co nabídnout. Společně přejdeme tři pohoří (Prokletje, Korabi a Tomorit). Podíváme se na tradiční výrobu ovčího sýra. Budeme se koupat v Ochridském jezeře po boku spousty endemických krabů a hadů. Navštívíme překrásné historické městečko Berat zapsané v UNESCO. A na pobřeží Jónského moře si prohlédneme volně přístupné antické památky. K přepravě mezi všemi těmito krásnými místy nám bude sloužit pouze autostop, koňský povoz a tam kde není už ani cestičky, nás čeká plavba (přehradní nádrž Fiërzës). Neopomeneme ani exkurzi do místní kuchyně a hlavně do způsobu života neuvěřitelně přátelských obyvatel, pro něž nejste turistou, ale hostem.

Přijďte se zábavnou formou dozvědět něco o dechberoucím kousku Země od přednášejícího, který krom jiného procestoval i Mongolsko, okolí ruského jezera Bajkal, Island, Faerské ostrovy, Černou Horu nebo Korsiku.

Přednáška se bude konat ve středu 26. ledna 2011 od 18:30h v Knihovně Eduarda Petišky v Brandýse nad Labem. Vstupné činí 40 Kč. Těšíme se na setkání s Vámi...                                    

Termíny