Mistrovství České republiky ve freestyle frisbee

Volný čas, Hudba, Sport, Pro děti

Ročník 2011 je jižpátým v pořadía navazuje na tradici a mimořádné úspěchy předchozích ročníků. Je koncipován jako czech open, tedy otevřený turnaj, kterého se mohou účastnit i hráči ze zahraničí. Ti uvedenou možnost bezezbytku využívají, organizátoři očekávají přibližně sedm desítek hráčů z Evropy i ze zámoří. Tradičně nejsilnější zastoupení bude mít Itálie aNěmecko, účast potvrdilitaké hráči z USA.Českou republiku bude reprezentovat cca 15 hráčů.

Frisbeer Cup patří mezi přední světové turnaje, soustředí se na něj maximální pozorost hráčů i fanoušků freestyle frisbee. Ročník 2010 se stal největším halovým turnajem ve freestyle frisbee na světě. Tento status si bezpochyby udrží i nadcházející ročník 2011. O významu turnaje vypovídá i fakt, že se jej účastní kompletní špička tohoto sportu.V roce 2010 přijelo sedm hráčů z první světové desítky.

S ohledem na předpokládaný počet startujícícha veliký zájem ze strany diváků byla jako místo konání vybrána hlavní hala sportovního areálu SK Slavia Praha na Vladivostocké ulici. Tato lokalita je skvěle dostupná MHD, disponuje dostatečným zázemím jak pro startující, tak i pro návštěvníky. Za celý víkend očekávají organizátoři návštěvnost v řádu800-1200 diváků.Pro všechny bude připraven bohatý doprovodný program, který umožní příchozím vyzkoušet si různé hry sfrisbee, soutěžit o zajímavé ceny nebo se pokochat exhibicemi dalších špičkových českých sportovců:

Václav Klouda - sedminásobný mistr světa ve footbagu

Marek Svitek - šestinásobný mistr světa vkickboxu

Marek Musílek - přední český hráč freestyle fotbalu, účastník Red Bull Challenge v Kapském městě

 

Co je to freestyle frisbee:

Freestyle frisbee je jedním z odvětví her slétajícím talířem. Jeho princip spočívá vprovádění akrobatických a technických triků srotujícím diskem. Hráč od okamžiku nahození disku spoluhráčem předvádí celé sekvencetěch nejlepšchí, nejtěžších a nejoriginálnějších triků až do okamžiku chycení a nového nahození spoluhráči.Soutěžními formáty jsou dvojice a trojice. Dvojice se dále dělí na kategorii open, mixed a women; trojice mají pouze kategorii open.O výsledku rozhoduje porota, která hodnotí tři kategorie (obtížnost, provedení a umělecký dojem). Rozhodujícími faktory jsou kreativita, technická zručnost, fyzická náročnost i originalita.

 

Systém rozhodování:

„Judging system" je vmnoha směrech podobný například tomu zkrasobruslení. Týmy předvádí připravenou sestavu triků za doprovodu zvolené hudby.
Jedno soutěžní kolo dvojic trvá čtyři minuty, trojice pak mají minut pět.Každý hráčse snaží o co nejobtížnější triky, které jsou vhodně začleněné do hudby, celý tým spolu kooperuje a předvádí synchronizované sestavy vzájemně navazujících triků. Šestičlenný panel rozhodčích je rozdělen na tři části, jednotlivé dvojice rozhodčích hodnotí kategorieobtížnost, provedení a umělecký dojem.

 

Účinkují

Program:

Kvalifikační a semifinálová kola se budou konat vpátek 25.2. a vsobotu 26.2.

Finále se koná vneděli 27.2.2011 od 13:00 do 16:00. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v16:30.

Vprůběhu celého dne bude připraven bohatý doprovodný program. Mezi jednotlivými finálovými koly uvidíte exhibice dalších atraktivních sportů jako např. freestyle football, footbag, kick-box nebo yo-yo. Frisbee si budete moct také sami vyzkoušet, naši borci vám ukážou, jak na to. Kromě toho na vás čekají soutěže o zajímavé ceny. Nudit se tedy rozhodně nebudete.

 

Vstup na akci je zdarma.

Termíny