Novoroční ohňostroj - Praha

Výstava, Volný čas, Hudba

Přijďte si 1. ledna vychutnat Květinový duet a zábavné odpoledne na vltavské břehy!

Tradiční novoroční ohňostroj bude první den roku 2010 odpálen ze sedmdesát metrů dlouhé lodi na Vltavě. Novinkou je také hudební doprovod a zábavné odpoledne pro všechny Pražany.

Pyrotechnickou show nazvanou Květinový duet mohou diváci nejlépe sledovat od 18 hodin z Dvořákova nábřeží, nábřeží Edvarda Beneše, Čechova mostu, Štefánikova mostu nebo svahu pod metronomem na Letné. A bude se na co dívat!

Patnáctiminutové pyrotechnické představení doprovodí klenoty operní sklady z pera Verdiho, Prkofieva, Gershiwna či Beethovena. Diváci na vltavských březích je uslyší přímo na místě, pozorovatelé ze vzdálenějších částí Prahy si pak hudební doprovod mohou naladit v živém vysílání stanice Regina 92,6 FM.

Oslavy nového roku v Praze, to není jen ohňostroj. Vedle novoročního projevu primátora hlavního města Pavla Béma (v 17.50 na Regině) se od 15 hodin na nábřeží Na Františku koná zábavné odpoledne. Vystoupí na něm kapely kapely Bek Ofis, Cactus band nebo Mandrage, sami Pražané mohou zpívat karaoke a hrát o ceny.

Účinkují

Pražský novoroční ohňostroj 2010 přinese hned řadu novinek!

Praha 1. 1. 2010

  • Ohňostrojný muzikál „Květinový duet"
  • Pyromusical show „Flower Duet"

Koncept ohňostrojného muzikálu

vychází z představy realizovat ohňostroj zpracovaný na motivy klenotů operní hudby, synchronně odpalovaný na hudební podklad. Pyrotechnický muzikál s názvem „Květinový duet" (Flower Duet) je komponován na 15 minut show.

 

Letos si ohňostrůjci vymění pozice s diváky

Ohňostroj bude odpálen ze sedmdesát metrů dlouhé lodi umístěné na hladině Vltavy. Diváci tak mohou sledovat ohňostroj z obou stran přilehlých nábřeží (Dvořákovo a Edvarda Beneše)

Návštěvníci jsou hlavně zváni na náplavku pod Dvořákovým nábřežím, ohńostroj budou moci sledovat i zČechova mostu, nábřeží Edvarda Beneše, levé poloviny Štefánikova mostu, tato místa budou po dobu odpalu ohńostroje uzavřena pro dopravu.

Návštěvníci jsou letos zváni ke sledování ohňostroje do Letenských sadů, kde mohou využít celého svahu pod metronomem a vyvýšených ochozů Letenských sadů.

 

Hudební podklad

Zazní hudba od světových autorů jako je Verdi, Prokofiev, Gershwin či Massenet. Skladba „Flower Duet" z opery Lakmé od Leo Delibés se stala inspirací pro název celého představení. Světové orchestry doprovází hvězdné hlasy operního světa, např.: Joan Sutherland, Luciano Pavaroti, Harolyn Blackwell, Mady Mesplé a další.

Finální část se opírá o Ódu na radost z 9. symfonie Ludwiga van Beethovena.

Časový harmonogram akce Novoroční ohňostroj - Pyromuzikál 2010

15:00

slavnostní zahájení - moderátor Josef Melen informuje návštěvníky o průběhu akce

15:15

vystoupení 1. kapely - 80.léta

16:00

karaoke o věcné ceny + příprava další kapely

17:00

vystoupení 2. kapely - Bek Ofis

17:50

Novoroční projev pana primátora - Regina

18:00

Novoroční ohňostroj - Pyromuzikál

18:25

vystoupení 3.kapely - Cactus band

19:00

karaoke o věcné ceny + příprava další kapely

19:45

vystoupení 4.kapely - Mandrage

20:20

karaoke o věcné ceny

21:00

ukončení akce z pódia

22:00

ukončení prodeje ve stáncích

Termíny