SKI SPRINT LIBEREC 2011

Volný čas, Sport, Pro děti

 

SKI SPRINT LIBEREC 2011 (www.skisprint.cz) je jediným podnikem seriálu Světového poháru v běžeckém lyžování, který se koná v této sezóně na území České republiky a jedná se tak o prestižní mezinárodní událost pro celý český lyžařský sport. FIS pověřila organizací Svaz lyžařů České republiky.

Poselstvím SKI SPRINTu LIBEREC 2011 bude tradice a naděje českého lyžování, důraz bude kladen na děti a zároveň legendy českého lyžařského sportu. “Malí lyžaři i nelyžaři budou mít v areálu možnost vyžití ve Snowkidzz parku, který bude postaven v blízkosti cílového prostoru. Zájemci z řad veřejnosti si budou moci profesionální trať přímo vyzkoušet v rámci amatérského závodu," přibližuje plánované doprovodné aktivity ředitel organizačního výboru Oto Linhart. Za tři týdny se ve stejném areálu koná Zimní evropský olympijský festival mládeže EYOWF 2011.

 

Účinkují

 

Běžecké závody ve sprinterských disciplínách budou probíhat v obou víkendových dnech v moderním areálu ve Vesci, který disponuje kvalitními a profilově náročnými homologovanými tratěmi i dostatečným prostorem pro diváky, včetně zázemí a techniky pro přípravu akce tohoto významu. Na několik dnů se do severočeské metropole sjedou špičkoví zahraniční reprezentanti, s nimiž poměří síly před domácími fanoušky i naše sprinterská želízka jako Dušan Kožíšek, Aleš Razým či Martin Koukal nebo dvojice Lukáš Bauer s Martinem Jakšem v klasickém team sprintu. Závodníci přicestují z italského Val di Fiemme, a z Vesce pokračují do Otepää v Estonsku.  

 

Za tři týdny se ve stejném areálu koná Zimní evropský olympijský festival mládeže EYOWF 2011.


“Do příprav jsou zapojeni kvalifikovaní odborníci a členové lyžařských klubů s mnohaletými zkušenostmi z národních i mezinárodních akcí. Spolupracujeme i s několika pracovníky, kteří měli na starosti sportovní stránku Mistrovství světa v klasických disciplínách v Liberci 2009, které bylo ze sportovní perspektivy dle hodnocení FIS i samotných reprezentačních týmů zorganizováno na vysoké úrovni. Uděláme maximum pro to, abychom vrátili organizaci světových zimních akcí u nás přívětivou tvář,” představuje organizační strukturu a vytýčený cíl generální sekretář Svazu lyžařů Petr Graclík.

 

Další dokumenty k akci

     
Kontakty

www.skisprint.cz

Termíny