Nepropásněte světového basáka Fernanda Saunderse

Hudba

Odbor kultury města Černošice vás zve v pátek 17. 12. od 20.00 do černošického Clubu Kino na vystoupení světové extratřídy Fernanda Saunderse (USA) a jeho skupiny, která poslední tři roky úspěšně brázdí i vody českých hudebních festivalů. Světová špička baskytary Fernando Saunders má k Čechám blízký vztah už díky svým začátkům v rock-jazzové skupině The Jeff Beck / Jan Hammer Group. 

Účinkují

 

Od počátku 80.let jej vídáme na podiu se skupinou Lou Reeda jako basistu a zpěváka. Je jedním z nejvyhledávanějších muzikantů světových hvězd, absolvoval turné a nahrával s takovými umělci jako je Eric Clapton, Joan Baez, Marianne Faithfull, Jimmy Page, John McLaughlin. Českým televizním divákům se také představil na oslavě dvaceti let od pádu železné opony,  koncertu pro Václava Havla po boku Joan Baez, Suzanne Vega, Lou Reeda a Renee Fleming.

Letos v prosinci do Čech přilétá se svým americkým bubeníkem JT Lewisem, spolupracovníkem Tiny Turner, Stinga, Whitney Houston, Herbie Hancocka a dalších, doprovodí jej klávesový mág Martin Chabloz a Lawrence Lina – kytarista a hráč na foukací harmoniku ze Švýcarska.Vrcholem večera bude křest v prosinci vydávaného CD Fernando Saunderse „Plant a seed“ (EMI).

Jako předkapela vystoupí energií nabitý sextet Trio de Janeiro hrající nebývalou a neodolatelnou směsici latinskoamerických rytmů a funku. 

 

Kontakty

www.clubkino.cz/

Termíny