Spirituál Kvintet

Hudba

Tuto hudební formaci založili na podzim roku 1960 čtyři členové Vysokoškolského uměleckého souboru. Šlo o mužské kvarteto: bas Ivo Mach, zvaný Dědek, tenor Miroslav Keller – Velký Bubo, baryton Miloslav Kastelovič alias Kagan či Malý Bubo a Jiří Tichota – Tichák, vzhledem k hlasovému rozsahu jmenovaný raději kapelníkem. O rok později skupina přibrala do sestavy zpěvačku Růženku Helebrantovou, nezapomenutelnou Odettku.
V následujících letech kapelu na stálo nebo na čas posílili další výteční hudebníci, například Karel Zich, Jarka Hadrabová, Olda Ortinský, Dušan Vančura a Honza Thorovský, bratři Nedvědovi, Eva Lifková, Zdenka Tichotová a Irena Budweiserová, Lenka Slabá, Jiří Cerha a Jiří Holoubek.
V roce 2010 kapela slaví neuvěřitelných 50 let své existence. Je to číslo, kterého skupina dosáhla jako první kapela svého druhu u nás a jistě ani jinde to podobnými výročími nehýří. Ani po tolika letech však členové Spirituál kvintetu nehodlají žít z podstaty a pro své posluchače připravují stále nové písně. Třináct z nich si lze poslechnout i na nejnovějším CD Zatím dobrý.
Výběr z toho nejlepšího z celé historie skupiny lze nalézt na kompilaci čtyř CD Spirituál kvintet 1960 – 2010, Sto nejkrásnějších písní (+1).

Účinkují

Jiří Tichota -  6 strun. kytara, uměl. vedoucí
Jiří Cerha - zpěv, perkuse
Zdenka Tichotová - zpěv, perkuse
Irena Budweiserová - zpěv, perkuse
Dušan Vančura - zpěv, kontrabas
Jiří Holoubek - zpěv, 12 strun. kytara

Kontakty

www.trisia.cz

Termíny