EURORANDO 2011 - Voda ze střechy Evropy - K prameni Oseckého potoka

Turistika

 

Dne 9.4.2011 pořádá náš oddíl jako první v Ústeckém kraji akci  K PRAMENI OSECKÉHO POTOKA - Jarní výlet na Stropník, která je součástí akcí EURORANDO 2011 - Voda ze střechy Evropy. Odjezd autobusem MHD Teplice č.139 ze zastávky Duchcov, nemocnice v 8,37 hodin a hromadný odchod všech účastníků v 9,10 hodin od Pomníku Nelsonské katastrofy v Oseku po trase hrad Rýzmburk - rozc. pod Stropníkem - chata Máňa - rozc. pod Strpníkem -  Stropník - Pramen Oseckého potoka - Dlouhá Louka - Pomník Nelsonské katastrofy. Trasy jsou 12 km (pouze na chatu Máňa a po stejné cestě zpět) a 16 km  po vyjmenované trase s odběrem vody z pramene Oseckého potoka. V případě sněhu, či tání sněhu se 16 km  trasa prodlouží o cca 1 km po asfaltové lesácké cestě s vynecháním vrcholu Stropník
Každý účastník obdrží účastnický diplom a k prodeji bude odznak (viz obrázek) a turistické vizitky vrcholu Stropník a Dušanovy vyhlídky s chatou Máňa a rozhledny Vlčí hora na Dlouhé Louce.

Je připraven zvláštní autobus s odjezdem od žel.stanice Duchcov v 8,45, Duchcov, Teplická 8,47 a Duchcov, nemocnice v 8,50 hodin. 

 

Termíny