Stromeček pomáhá plnit dětská přání

Volný čas, Hudba, Pro děti

Blíží se konec roku a sním spojené Vánoce, ke kterým se váže řada zvyklostí. Zvláště u dětí pak nad všemi dominuje vánoční stromeček a nadělování dárků. Ne všechny ale mají to štěstí, aby si tuto tradici mohly dopřát. Právě ztěchto důvodů vznikla před rokem charitativní akce „Stromeček splněných přání" věnovaná klientům královéhradeckého azylového Domu pro matky sdětmi.

 

Cílem projektu je pomoci dětem ztoho zařízení a alespoň trochu jim zpříjemnit jejich tíživou životní situaci právě koupí individuálního dárku, o který si napsali Ježíškovi. Jednotlivá přání jsou anonymní a spolu se stručným životním příběhem jsou pak během konání akce připravená pod vánočním stromkem, kde je hostesky nabízejí potencionálním dárcům. Minulý rok se podařilo během pěti dní nashromáždit přes 120 dárků. Letos se „Stromeček splněných přání" uskuteční vOC Futurum ve dnech 15. - 19. prosince vždy od 15 - 18 hodin.

Čím je akce přínosná pro samotné zařízení, vysvětluje Zdeňka Koutníková, vedoucí Domu pro matky sdětmi: „posláním našeho azylového domu, který provozuje Oblastní charita, je pomáhat matkám nebo otcům sdětmi vnepříznivé životní situaci, která je spojená se ztrátou bydlení. Cílem je zajistit dočasné bezpečné zázemí. Přestože zařízení patří počtem 64 lůžek k největším v republice, stále je jeho kapacita naplněná. Služeb našeho zařízení za devět let jeho činnosti využilo 1500 osob. Každý pátý znich byl obětí domácího násilí, jehož následky jsou dalekosáhlé. Hrubosti a krutosti, se odehrávají za zavřenými dveřmi bytů, převážně beze svědků. Tímto sociálně patologickým jevem trpí nejvíce děti.

Vzhledem ktomu, že se blíží období Vánočních svátků, chceme našim nejmenším klientům zajistit hezké Vánoce, které jsou pro některé znich první v životě prožité vbezpečí, bez křiku a násilí. Velkou podporou pro nás byl vminulém roce právě „Stromeček splněných přání". Velmi si vážíme, že se tato akce koná i letos. Pokud Vás tento charitativní projekt osloví, děkujeme za všechny, kteří budou díky Vašemu pochopení obdarováni."

 

Více informací o charitativním projektu naleznete na webových stránkách www.stromecekprani.cz.

Termíny