Swingové Vánoce 2010

Hudba

Čas Vánoc je již za dveřmi, sníh poletuje nad Frenštátem a ZUŠka a MKS Frenštát p. R. pro Vás nachystala již potřetí festivalovou vánoční nadílku vpodobě akce Swingové Vánoce 2010 aneb spousta dobré muziky a tance na swingové vlně!

Po úspěšných dvou ročnících nového hudebního festivaluSwingové vánoce, které se konaly vždy 27. prosince ve frenštátském Kině, jsme pro Vás připravili již 3. ročník této ojedinělé hudební akce.

Opět se na festivalu můžete nechat unášet na vlnách swingové hudby a to vpodání bigbandů zFrenštátu a okolí (2 Bigbandy zFrenštátu, další z Kopřivnice, a také ze Zubří), které jste mohli slyšet na minulých ročnících a kteří si pro letošní festival připravili další swingové pecky ze svého repertoáru. Krom toho Vám nabídneme vletošním festivalu také zajímavé hudební novinky - seskupení pozounistů srytmikou pod taktovkou L. Pilaře nebo vokální seskupení Sluníčko. A samozřejmě se můžete těšit na dixielandovou kapelu Laďa Kokeš And His Hotentots Gang, která loni, co by úplný benjamínek, sklidila velký úspěch a za rok existence je znich skvělá kapela spestrou šíří repertoáru.

Po skončení hlavního hudebního program jsme pro všechny, kterým nestačí pouze swing poslouchat, připravili parádní tančírnu na swingové vlně, ve které si můžete opravdu užít swingové muziky všemi smysly.

Program se vsále kulturního domu rozběhne vpondělí 27. prosince 2010 od 17:00 hodin a kromě hlavního programu na sále máte možnost využít příjemného prostředí Swingové videokavárny, kde si můžete vypít šálek kávy anebo vklidu pojíst nějakou baštu znabídky bohatého gastronomického zázemí festivalu. Mediálními partnery jsou Novojičínský deník, TV Beskyd a Rádio Valašsko.

Poučeni zpředchozích ročníků dopřejeme všem diváků kromě lepšího zázemí festivalu vprostorách DK také bohatou nabídku občerstvení smožností posezení vklidném prostředí Swingové kavárny. Zkrátka věříme, že si tento třetí ročník festivalu budou moci všichni pořádně společensky užít.

Na setkání sVámi veswingovém rytmu se těší V. Vondráček a M. Žárský.

 

Účinkují

Swingband Zubří Jindřicha Dořičáka, Trio Plus + SwingBen Bones, Swingtime Band, Taneční obro ZUŠ, Láďa Kokeš and His Hotentots Gang, Crazy Sax, Big Band 1.SZUŠ MIS Music, Swingová taneční exhibice, Vokální seskupení Sluníčko, Swingband ZUŠ Frenštát p. R.

Termíny