V závěru koncertu zazní vánoční melodie

Hudba

Na tubu vJanáčkově filharmonii na ni hraje Karel Šín, který je zároveň i jedním ziniciátorů vzniku Žesťového kvinteta JFO. „Vroce 2000 navštívil Ostravu belgický král a hledal se soubor, který by zahrál fanfáry na jeho přivítání. Následovaly další nabídky ke koncertování a my jsme si řekli, že by nebylo marné začít pracovat systematičtěji a tak trochu „za pochodu" vznikl Žesťové kvinteto JFO. Repertoár jsme postupně doplnili i o modernější a populárnější skladby a začali jsme dělat celovečerní koncerty," říká Šín. Od doby vzniku se ansámbl, který hraje ve složení: Roman Buchal a Petr Kabil - trubky, Věra Bartošová - lesní roh, Milan Zatloukal - trombon a Karel Šín - tuba, představil publiku již mnohokrát. Často také vystupuje se zajímavým programem na koncertech pro školy.

Nejbližší koncert Žesťového kvinteta JFO se uskuteční v rámci Komorního cyklu 13. prosince od 19 hodin ve Společenském sále Domu kultury města Ostravy. Vprogramu zaznějí skladby méně známých skladatelů jako jsou D. Speer, G. Gabrieli, V. Galilei, A. Banchieri, ale na druhé straně i těch nejznámějších - G. F. Händela, J. S. Bacha nebo G. Gershwina. Zastoupeni budou i čeští skladatelé. Vedle J. Ježka se mohou posluchači těšit i na uvedení skladeb současných autorů - L. Juřici a J. Grussmanna. Dramaturgie koncertu pamatuje i na Vánoce, kterým bude patřit závěr vpodobě Čtyř vánočních melodií vúpravě P. Staňka.

Vstupenky vceně 110 korun (studenti, majitelé průkazu ZTP a osoby ve věku nad 70 let mohou uplatnit slevu 50%) lze zakoupit vpokladně DKMO nebo vpobočkách Ostravského informačního servisu.

Účinkují

Žesťové kvinteto JFO ve složení:

Roman Buchal a Petr Kabil - trubky, Věra Bartošová - lesní roh, Milan Zatloukal - trombon a Karel Šín - tuba

Kontakty

www.jfo.cz

Termíny