UMakArt: You Make Art - Workshop s Janou Kalinovou v Tranzitdisplay a Afterparty

Výstava, Volný čas

Prosincový workshop platformy UMakArt: You Make Art s umělkyní Janou Kalinovou proběhne 4. prosince od 15.00 v prostorách galerie Tranzitdisplay (Ditrichova 9, Praha 2) a ponese název Vynálezy, pokusy, omyly. „Umělkyně a kurátorka Jana Kalinová ve své tvorbě usiluje zachytit paradox a absurditu lidského života. Dívá se na svět jinýma očima, pozoruje a přemýšlí nad vlastním jednáním i nad počiny svého okolí. Právě Janin specifický pohled na svět je tím, co provází její tvorbu od samotného začátku, proto se jej budeme snažit účastníkům workshopu co nejvíce přiblížit," nastiňuje lektorka workshopu Jana

Doudová.

 

I když workshop s Janou Kalinovou uzavře první cyklus workshopů platformy UMakArt: You Make Art, není v tomto roce její poslední připravovanou akcí. „Myslím, že se nám v uplynulém roce podařilo vytvořit stabilní platformu pro kreativní dialog současných českých umělců a mladých lidí, kterou plánujeme v příštích letech ještě dál rozšířit," uvádí autorka a koordinátorka projektu Karina Kottová a dodává, „kromě posledního workshopu tohto ročníku je před námi ještě velká Afterparty, která se uskuteční 11. prosince od 18.00 vKC Zahrada (Malenická 1784, Praha 4). Pro všechny naše příznivce jsme připravili bohatý program - performance současného umělce Matyáše Chocholy, koncerty různých kapel (Hrnce z kredence, Mindphones, P.K., A TO MY), DJ´s a VJ‘s i výstavu. Samozřejmě nebude chybět ani neodmyslitelná součást všech našich akcí, tentokrát speciální ReMakeArt workshop."

UMakArt: You Make Art je novou platformou pro setkávání se současnými umělci a současným uměním. Projekt je realizován skupinou mladých lidí za podpory programu EU Mládež v akci a je určen lidem ve věku od 15 do 25 let, kteří se mohou do projektu aktivně zapojit. Workshopy jsou otevřeny všem mladým lidem bez ohledu na jejich zaměření či zkušenosti s uměleckou tvorbou. Cílem projektu je vytváření pozitivního vztahu k umění a kultuře a motivace k využívání vlastního tvůrčího potenciálu nejen v umění. Všechny workshopy jsou pro účastníky zdarma.

Více informací na

www.youmakeart.cz

info@youmakeart.cz

produkce@youmakeart.cz

 

Účinkují

Jana Kalinová

Termíny