Pozvánka na premiéru Oheň a led

Film, Volný čas, Sport

Vrámci Smíchovského festivalu alpinismu - Setkání osobností 2010 vNárodním domě na Smíchově 19. až 21. listopadu jsou zváni zájemci o mimořádný kulturní zážitek na premiéru filmové a hudební show - FEUR&EIS - Oheň a led. Jedná se o originální multimediální projekt, který kombinuje hudbu sunikátními přírodními obrazy a ukázkami ze současných i dobových filmových záběrů zrakouského Národního parku Vysoké Taury. Celou vizuální show živě doprovází krojovaní muzikanti a hudební soubory Trachtenmusikkapelle Kals am Großglockner a orchestr Iseltaler-Blechbläserensemble hudebními skladbami sprůřezem posledních pěti století.

 

Premiéra vČeské republice bude vKongresovém centru Praha, ve společenském sále ve čtvrtek 18. listopadu od 20.00 hod. Návštěvníci Smíchovského festivalu alpinismu získávají na toto unikátní představení slevu 50 %. Vzrušení, neopakovatelnost, výzva, živel a síla - těchto pět výrazných motivů a myšlenek bude provázet návštěvníky tohoto jedinečného zvukového obrazu hor.

 

„Feuer&Eis - Oheň a led" spojuje tradici smoderní dobou, zasmušilost sradostí, stáří smládím vhudbě, filmu i představách a pohledech člověka" čteme vjedné zmnoha nadšených zahraničních recenzí. „Pozorovateli se tímto kontrastním zobrazením otevírá zcela nová perspektiva a nový pohled na horský svět, na obyvatele i jejich životní i pracovní provázanosti vprůběhu různých epoch."

Obrazové záběry a filmová sekvence, vytvořené zhistorických filmových momentů a zokouzlujících přírodních motivů, která se promítají na velká projekční plátna, vytváří jedinečnou, napínavou a unikátní podívanou. Muzikanti vtradičních krojích a dechový orchestr vytváří atmosféru blízkosti a místní identity představované oblasti, jiné pasáže tohoto představení pak probouzí vnávštěvníkovi vzpomínky na dávnou minulost. Kompozice celého představení, vytvořená živou rytmikou a dynamickou, zároveň názorně dokládá jak idylický a současně hrozivý může být přírodní živel.

 

Mimořádný mezinárodní úspěch

Od premiéry vsrpnu 2000 zhlédlo multimediální show „Feur&Eis", které bylo sestaveno jako pocta nejvyšší hoře Rakouska - Großglockneru, již více než 30000 diváků. Při všech představeních bylo publikum uchváceno a nadšeno a dlouhotrvající potlesk ve stoje byl tou největší poctou a poděkováním interpretům a orchestru. Aplaudovalo se vřadě rakouských měst, Lienzi, Innsbrucku, Vídni i vkosovském Dulje.

Celé představení doprovází hudba G.Friedricha Händela a originální hudební pasáže, komponované speciálně pro toto představení.

Termíny