DIVADLO KÁMEN UVÁDÍ: ZVĚSTOVÁNÍ BOHUNCE

Divadlo

Divadlo Kámen: Zvěstování Bohunce (s podtitulem „dynamický řetězec naléhavých konkrétních otázek, na které by bylo dobré nějak odpovědět")

K Bohunce z Prahy-Vysočan si v kavárně přisedne krásná bílá slečna, oznámí jí, že se jí za rok narodí dcera, a ptá se, jaké jí Bohunka dá jméno. Bohunka neví. Bohunka příliš nerozumí. Bohunka nemá na uchopení otázky příliš času.

Hra je variací na téma zvěstování přenesenou do dnešní nedůvěřivé doby. V rychlém sledu se v ní střídají klasické činoherní pasáže s abstraktnějšími pocitovými úseky s živou hudbou.

„Ale jak zejtra jako... Já tady nebudu... Budu doma nebo... Já tady přece nebudu... Pudu do práce a pak... domu pudu... Nikam nepudu... Jaká dcera? Jaká holka? Dyk já jsem... Jste si mě s někým spletla, né? Já jsem Bohunka! Bohunka Horáčková! Vobyčejná Bohunka z Prahy... Proč by se mi měla narodit... Proč zrovna mně? Nejsem přece... Jako za rok jako?.. A jak to víte jako? A jak to víte jako? A jak to víte jako?"

 

rezervace: www.divadlokamen.cz

 

Účinkují

 

hrají: Kristýna Suchá, Lenka Záveská, Michaela Přikrylová, Zdeňka Brychtová / Michaela Krupičková, Pavla Procházková, Radek Jiříček, Libor Novák / Marian Škorvaga, Ivan Vohrna / Jan Aksamít

hudba: Jaroslav Janovský

scénář a režie: Petr Macháček

 

Termíny