Einstürzende Neubauten

Hudba

Einsturzende Neubautenvystoupí v Praze 11. a 12. listopadu2010 v divadle Archa

vstupenky na koncert11. listopadu jsou v prodeji za1200 Kč, vstupenky na speciální program 12. listopadu jsou k dispozici již pouze na stání a to za cenu 660 Kč

predprodej v síti www.ticketpro.cz a v divadle Archa www.archatheatre.cz

 

Speciální program 12.11. 2010

program zahájí 40 minutový blok Einsturzende Neubauten, kteří zahrají výběrskladeb, kteréENjiž velmi dlouhoživě nehráli, nebo je dříve nehráli vůbec.

 

následovat budou sólová vystoupení Blixy Bargelda "Rede/Speech" a Alexandera Hackeho "HITMAN‘S HEEL"

Program doplní 90 minutový dokument o Einsturzende Neubauten, který bude po celou dobu akce promítán v malém sále divadla Archa

 

Einstürzende Neubautenoznámili vydání nového studiového alba s názvem -Strategies Against Architecture IV, které vyjde 8. listopadu 2010

Účinkují

sólove projekty Einsturzende Neubauten:

Blixa Bargeld:

Sólové vokální vystoupení / Pseudovědecká zábava

 

Ve svém sólovém vystoupení "Rede / Speech" zkoumá Blixa Bargeld hranice jazyka a hudby. Publikum je svědkem přeměny vět, slov a slabik na akustickou architekturu, hlasité sféry a kakofonické hrůznosti.

Použité vybavení je omezeno na minimum: mikrofony, efekty a pedály, monitory, dva velké reproduktory a naproti pódiu mixážní pult, za kterým stojí zvukař Boris Wilsdorf. To je vše, co Blixa Bargeld potřebuje k tomu, aby pouze pomocí svého hlasu vytvořil komplexní zvukovou strukturu z jediné věty nebo jen pár slov.

 

Na začátku je krátce vysvětlen a představen technický aparát; proces improvizace se tak stane naprosto transparentním. Nejsou tam žádná tajemství. Inteligentní zábava, do které se posluchači Blixy Bargelda zamotají, rozvíjí zajímavý dynamismus a intenzitu. Diváci tak nahlédnou do laboratoře vokálního alchymisty.

Alexander Hacke:

„HITMAN‘S HEEL"

 

ALEXANDER HACKE & DANIELLE DE PICCIOTTO

 

Nové představení Alexandera Hackeho a Danielle de Picciotto je oslavou života nomádů, kteří jsou věčně v pohybu. Ignorují konvence a každodenní standardy, na svět nahlíží zptačí perspektivy a zaměřují se na témata „války", „svobody", „samoty" nebo „magie". Stejně jako v předešlých projektech („Sanctuary/Útočiště"; „The History of Electricity/Dějiny elektřiny"; „Mountains of Madness/Hory šílenství" ve spolupráci s the Tiger Lilies; „The Ship of Fools/Loď bláznů" vycházející ze středověkého románu Sebastiana Branta) i tentokrát bude mít vizuální stránku na starosti Danielle de Picciotto, vaktuálním představení ale bude důraz kladen zejména na hudbu, kterou toto umělecké duo napsalo společně.

 

Směs písniček na cesty, balad, cikánských melodií, melodií piána zitalských westernů a tvrdých kytarových rifů, která se snoubí se zvukovými smyčkami a vybrnkávání autoharfy, lze popsat jako industriální blues, které své posluchače přenáší do světa neústupných hledačů.

 

Alexander Hacke se proslavil jako basák Einstürzende Neubauten a hlavní hrdina filmu „Crossing the Bridge" režiséra Fatih Akina. Kromě vedlejší spolupráce s bezpočtem dalších kapel se rovněž dvacet len věnuje skládání filmové hudby. Danielle de Picciotto byla zpěvačkou „Space Cowboys" a „Ocean Club" Gudrun Gut(ové) a stala se ikonou berlínského uměleckého undergroundu. Její umělecké a filmové projekty jsou prezentovány po celém světě. Chris Hughes, slavný člen „The Fatal Shore", bude toto duo doprovázet během jejich evropského turné na bicí.

Kontakty

www.1015.cz

Termíny